چهارشنبه 27 تیر 1403

حجت‌الاسلام والمسلمین احمدی:

شاهد تأسی عدالت‌خواهان دنیا به نهضت عاشورا هستیم/ ایستادگی عمومی در مقابل صهیونیست‌ها بیانگر بیداری جهانی است

به گزارش روابط عمومی مجمع جهانی قادمون ، همایش الحسین (ع) اسوة الاحرار با حضور اندیشمندان و صاحب نظران و همچنین رهبران ادیان الهی شامگاه چهارشنبه (۲۰ تیرماه) به همت مجمع جهانی قادمون برگزار شد.


 حجت‌الاسلام والمسلمین احمدی در همایش الحسین (ع) اسوة الاحرار؛ شاهد تأسی عدالت‌خواهان دنیا به نهضت عاشورا هستیم/ ایستادگی عمومی در مقابل صهیونیست‌ها بیانگر بیداری جهانی است.

رئیس کمیته فرهنگی و آموزشی ستاد مرکزی اربعین گفت: امروز در بسیاری از کشورها جنبش هایی علیه صهیونیست ها شکل گرفته که نشان از بیداری افکار عمومی دارد و فریاد آزادی خواهی و عدالت خواهی سر می‌دهند که همگی آنها به نوعی پیام قیام عاشورا را دریافته‌اند.

به گزارش روابط عمومی مجمع جهانی قادمون، همایش الحسین (ع) اسوة الاحرار با حضور اندیشمندان و صاحب نظران و همچنین رهبران ادیان الهی شامگاه چهارشنبه (۲۰ تیرماه) به همت مجمع جهانی قادمون برگزار شد.

حجت الاسلام و المسلمین حمید احمدی، رئیس کمیته فرهنگی و آموزشی ستاد اربعین در این همایش با اشاره به اینکه نهضت عاشورا صرفا یک تکلیف برای امام حسین (ع) نبود، گفت: در واقع این قیام و شهادت حضرت و یاران ایشان بر اساس یک منطق عقلانی صورت گرفته که امری قاعده مند و قابل تعقل است.

وی اظهار کرد: همچنین در این راستا باید بدانیم که به هیچ عنوان نباید قهرمانان و شخصیت های واقعه عاشورا را اسطوره و افسانه تعبیر کنیم و بگوییم دست نیافتنی هستند؛ به عبارتی امام حسین (ع) تکلیفی را احساس کرد که هر فردی در آن شرایط قرار گیرد باید به همان نحو عمل کند. 

احمدی در این زمینه، افزود: امام خمینی (ره) فرمودند که تکلیف ماها را حضرت سیدالشهدا (ع) معلوم کرده است؛ در واقع این سیره تذکر می دهد وقتی در موقعیتی قرار گرفتیم باید به مسئولیت‌های اجتماعی، دینی و انسانی مان عمل کنیم و هیچ عاملی نباید مانع انجام تکلیف و وظیفه ما شود.

رئیس کمیته فرهنگی و آموزشی ستاد اربعین ادامه داد: بر این اساس باید اذعان کرد اسوه بودن امام حسین (ع) به معنای این است که هر فردی می تواند به ایشان تأسی کند و ایشان را الگو قرار دهد.

وی تصریح کرد: در این میان باید یادآور شد هیچکدام از یاران و اصحاب امام حسین (ع) معصوم نبودند اما وقتی متوجه شدند تکلیف و وظیفه دارند در مقابل ناهنجاری ها، بی هویتی جامعه، از بین رفتن شان و منزلت مسلمانان، ظلم و غیره ایستادگی کنند، به وظیفه خود عمل کردند که بیانگر اهمیت عمل به مسئولیت های اجتماعی و دینی است.

احمدی با اشاره به اینکه امروز باید هر فردی با توجه به استعداد و توانایی که دارد، با تأسی از واقعه عاشورا به تکالیف خود عمل کند، بیان کرد: در این میان افراد باید هنر اولویت شناسی در انجام تکالیف دینی و اجتماعی را از حضرت سیدالشهداء (ع) بی‌آموزند. در واقع ایشان انجام حج را که در آستانه برگزاری اش قرار داشت و همه مومنان مشتاق و دلداده آن هستند، رها کرد و به تکلیف مهم‌تر خود روی آورد آن را به شایستگی ادا کردند و لحظه ای هم درنگ نکردند و با تمام توان در مسیر ادای تکلیف مهم تر قرار گرفتند.

رئیس کمیته فرهنگی و آموزشی ستاد مرکزی اربعین با اشاره به اینکه امروز شاهد نسل کشی و اقدامات ضدبشری در سرزمین های اشغالی خصوصا غزه هستیم، گفت: به وضوح می‌توان دید که چطور آب و غذا را بر روی هزاران نفر بسته اند و به بیمارستان ها و تمامی زیرساخت ها هجوم برده و از بین می برند.

وی اظهار کرد: این امر در حالیست که آزادی خواهان و عدالت خواهان دنیا و همچنین دیگر جوامع انسانی و اسلامی، با تأسی به واقعه عاشورا در مقابل ظلم غرب و حامیان اصلی رژیم صهیونیستی ایستاده‌اند.

احمدی در این راستا، افزود: به عبارتی اعلام آمادگی افراد برای مقابله با رژیم غاصب صهیونیستی و موضع گیری های رهبران کشورها علیه صهیونیست ها نشان می دهد روح حاکم بر آزادیخواهان و حق‌طلبان و مقاومت اسلمی و ملت فلسطین به نهضت حضرت سیدالشهداء (ع) تأسی کرده اند و بر عزت خواهی و زیر بار ظلم نرفتن اصرار دارند. 

رئیس کمیته فرهنگی و آموزشی ستاد مرکزی اربعین خاطرنشان کرد: امروز در بسیاری از کشورها جنبش هایی شکل گرفته که نشان از بیداری افکار عمومی دارد و فریاد آزادی خواهی و عدالت خواهی سر می دهند که همه آنها روح ومعنای قیام عاشوراست.

 

  • #کربلا_طریق_الاقصی