شنبه 26 خرداد 1403

آغاز فعالیت های فرهنگی اربعین ۱۴۰۳


بعد از غروب آفتاب، پیامبر دستور حرکت می‌دهند و به سمت مشعرالحرام عزیمت می‌کنند.


جمعی از اساتید و مدیران مراکز آموزشی و مدارس انگلیسی زبان قم با دعوت رییس کمیته فرهنگی و آموزشی اربعین در یک نشست هم اندیشی شرکت کردند.


در آستانه روز اول ذی الحجه سالروز ازدواج امیرالمؤمنین و حضرت زهرا سلام الله علیهما و نیز در پی اعلام رئیس جمهور شهید در شهریور سال ۱۴۰۲ در صحن سازمان ملل برای فراخوانی جنبش تعهد جهانی به خانواده ، شورای بانوان کمیته فرهنگی اربعین با همکاری دانشگاه ها و مراکز علمی کاربردی اقدام به برپایی نشست علمی تخصصی در ۵ محور نموده است.


دبیر کمیته مشارکت‌های مردمی، اسکان و تغذیه ستاد اربعین حسینی از آغاز ثبت‌نام صدور پروانه موکب‌داری برای اربعین ۱۴۰۳ خبر داد.


مقام معظم رهبری(دام ظله العالی):حج امسال ما حج برائت است.


جانشین معاون هماهنگ کننده سپاه پاسداران از افزایش مرزهای زمینی برای سفر زائران اربعین به عتبات خبر داد.


نزدیک ظهر است و حاجیان برای اقامه نماز آماده‌ می‌شوند.


رسانه آمریکایی نوشت رهبر حماس در غزه، جنگ کنونی در این باریکه را در تداوم مسیری می‌داند که امام حسین (ع) در کربلا بنا گذاشتند.


مقام معظم رهبری(دام ظله العالی):حج امسال ما حج برائت است.


مقام معظم رهبری(دام ظله العالی):حج امسال ما حج برائت است.


به مناسبت حلول ماه ذی الحجه و ایام حج برائت

به مناسبت حلول ماه ذی الحجه و ایام حج برائت فراخوان پویش(قرائت برائت) برای شرکت در این پویش یکی از آیات ذیل را تلاوت کرده و با گوشی موبایل خود به صورت افقی فیلمبرداری نموده و ارسال نمایید.


نخستین جلسه کمیته فرهنگی و آموزشی اربعین گیلان با حضور مدیر حج و زیارت و دیگر اعضا در سالن الغدیر مدیریت حج و زیارت استان برگزار شد.


مطالعه موردی: دیدگاه بخاری در کتاب الجامع الصحیح


هشتاد و سومین جلسه کمیته فرهنگی و آموزشی اربعین حسینی در روز سه شنبه 22 خرداد بصورت وبیناری با حضور رئیس کمیته فرهنگی و آموزشی اربعین و دبیر ستادمرکزی اربعین و مسئولان استانی و مسئولان بخش‌های فرهنگی نهادهای مختلف فعال در اربعین برگزار شد.


از روز پنجم تا هفتم حج‌گزاران در کنار انجام عبادات، مهم‌ترین کار و دغدغه‌شان تدارک لوازم و آب و غذا برای کوچ به مشاعر( عرفات، مشعر و منا) است که از روز هشتم ذی‌حجه کوچ آغاز و تا عصر روز دوازده یا صبح روز سیزدهم به مکه بر‌‌می‌گردند.


حجت الاسلام والمسلمین خاموشی:

رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه گفت: بعد از جریان طوفان الاقصی و وعده صادق، حضور در جریان اربعین، امسال معنای سیاسی منطقه ای و فرامنطقه ای بسیار بالایی دارد و شعار آزادی فلسطین به طور جدی باید مطرح شود.


معاون وزیر کشور عراق گفت: پایانه‌های مرزی این کشور برای برگزاری مراسم با شکوه اربعین حسینی و استقبال از زائران ایرانی، به‌روزرسانی و آماده‌سازی شده است.


به گزارش خبرگزاری الفرات نيوز، عبدالامیر الشمری در سخنانى اظهار داشت: 2 کمیته شامل کمیته عالی امنیتی و کمیته خدماتی تشکیل شده و نشستها برای بررسی تجربیات زیارت های سالهای گذشته آغاز شده است و عراق دید واضحی در این خصوص دارد.


در جلسه قرارگاه مطرح شد؛

دومین جلسه قرارگاه مرکزی شهید علم الهدی با حضور اعضای قرارگاه با موضوع برنامه ریزی برای برگزاری هر چه بهتر اربعین در معاونت فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم برگزار شد.


1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... 14 15