چهارشنبه 5 مهر 1402

سومین نشست از سلسله نشست های تمدن سازی در گام دوم انقلاب با موضوع «اربعین پیشران تمدن نوین اسلامی»
صبح روز سه شنبه اعضای گروه تولید کتاب های صوتی " طلایه داران عشق" در بعثه مقام معظم رهبری با رئیس کمیته فرهنگی وآموزشی اربعین دیدار وگزارش از کارهای تولیدی و در دست تولید ارائه کردند.


در قالب تکریم هزار موکب مستقر در عراق؛

اعضای کمیته فرهنگی و آموزشی ستاد اربعین همچون سال های گذشته با حضور در تعدادی از موکب های مستقر در مسیر حضور زائران و اهدای بسته های فرهنگی و متبرک، به تجلیل از موکبداران پرداختند.


در یک نشست علمی در کربلا تاکید شد؛

ارتباط انتظار و مناسک اربعین، انسان انقلاب اسلامی و انسان اربعینی، توجه به مفهوم دعوت در اسلام، آیات انتظار در قرآن کریم، ضرورت تبیین مفاد زیارت اربعین، مقابله جبهه کفر با حرکت اسلامی و.. از مباحثی بود که در نشست «اربعین و آرمان‌شهرمهدوی» در کربلای معلا عنوان شد.


دکتر سید محمد موجانی رئیس گروه قرآنی کمیته فرهنگی وآموزشی اربعین:

در تجلیل و تقدیر از زحمات و تلاش های گروه نخست قاریان اعزامی کاروان نور که در قرارگاه ستاد فرهنگی اربعین در کربلا برگزار شد رئیس گروه قرآن با تقدیر از تلاش جهادی قاریان، اعلام کرد از روز ۶ شهریور تا ۱۱ شهریور بیش از ۳۵۰ محفل و کرسی تلاوت در موکب ها و مراکز تجمع زائران برگزار شد.


از سوی مسئولان کمیته فرهنگی و آموزشی اربعین صورت گرفت

كميته فرهنگی آموزشی ستاد مركزی اربعين با اهدای بسته هاي معنوی از موكب داران عراقی كه در حال خدمت رسانی به زائران اربعين حسينی (ع) هستند، تقدير كرد.


در نشست اربعین و کنشگری جهانی زن مسلمان عنوان شد؛

نشست اربعین و کنشگری زن مسلمان به همت کمیته آموزشی و فرهنگی ستاد اربعین با مشارکت شورای بانوان کمیته فرهنگی آموزشی ستاد اربعین، جمعیت لواء الخدمه الحسینیه و حوزة علمیه الزهراء در کربلای معلا برگزار شد


به همت کمیته فرهنگی آموزشی ستاد اربعین؛

شب شعر بانوان زینبی با حضور جمعی از شعرای بانوی آیینی در کربلای معلا برگزار شد.


به همت کمیته فرهنگی ستاد اربعین؛

مراسم گرامیداشت یاد و خاطره شهید ابومهدی المهندس و شهدای جبهه مقاومت حشد الشعبی در آستانه اربعین حسینی با حضور مقامات دو کشور ایران و عراق از جمله نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت و سید عباس حسینی رییس سازمان حج و زیارت در جوار مزار این فرمانده شهید در قبرستان وادی السلام نجف اشرف برگزار شد.


از سوی مسئولان کمیته فرهنگی وآموزشی اربعین صورت گرفت

تقدیر از ابو مهند تولیت مقبره صافی صفا به خاطر اسکان زائران و مبلغان و همکاری در برگزاری همایش ها از سوی مسئولان کمیته فرهنگی وآموزشی اربعین


در همایش بین‌المللی اربعین و فرهنگ و معارف علوی» تشریح شد؛

نماینده ولی‌فقیه در امور حج و زیارت تأکید گفت: باید از گردهمایی اربعین برای نشر معارف دین بیش از گذشته استفاده کرد چراکه اربعین مرتبط با حفاظت و دفاع از ارزش‌ها است و این ظرفیت را هیچ دین و جایی در جهان جز اسلام ندارد.نشست بین المللی «اربعین و فرهنگ و معارف علوی» با سخنرانی نماینده، ولی فقیه در امور حج و زیارت در نجف اشرف برگزار شد.


حجت‌الاسلام نواب:

حجت‌الاسلام نواب، نماینده‌ ولی‌فقیه در امور حج و زیارت با اشاره به حضور میلیون‌ها زائر از بیش از ۶۴ کشور در مراسم اربعین، گفت: اربعین فرصتی برای دفاع از ارزش‌هاست و باید از این فرصت برای برنامه‌های دین بیش از گذشته استفاده کرد.


سخنگوی ستاد اربعین عراق:

سخنگوی ستاد اربعین عراق گفت: با توجه به ازدحام جمعیت در شهر کربلا، زائران اربعین حسینی(ع) بازگشت خود به ایران را مدیریت کنند.مسئول کمیته فرهنگی و آموزشی ستاد اربعین استان خراسان رضوی گفت:

اقدامات ویژه کمیته فرهنگی خراسان رضوی تشریح شد.


1 2 3 4