شنبه 26 خرداد 1403

در جلسه قرارگاه مطرح شد؛

ضرورت برنامه ریزی برای استفاده معنوی دانشگاهیان از اربعین

دومین جلسه قرارگاه مرکزی شهید علم الهدی با حضور اعضای قرارگاه با موضوع برنامه ریزی برای برگزاری هر چه بهتر اربعین در معاونت فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم برگزار شد.


به نقل از معاونت فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، رشید جعفرپور قائم مقام معاون فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم ضمن تقدیر از فعالیت های صورت گرفته تأکید کرد که برنامه ریزی برای اربعین باید شامل سه مرحله قبل، حین و پس از اربعین باشد.

وی افزود: مجموعه برنامه های تمهیدی که بتواند فضای دانشگاه‌ها را اربعینی کند باید توسط دانشجویان طراحی شود. ایجاد موکب های دانشگاهی، اجرای برنامه های نذر اربعین، جلسات تبیینی و ... می تواند دانشجویان را برای اعزام آماده کند.

جعفرپور ادامه داد: در حین ایام اربعین برگزاری نشست های بصیرتی، برگزاری مراسم عزاداری، گفتگوهای کوتاه و تجمعات دانشجویان جهان اسلام در کربلا و نجف می تواند مفید باشد.

قائم مقام معاون فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم برگزاری سوگواره های دانشگاهی و اجرای برنامه های ادبی و هنری که می تواند امتداد اربعین در محیط های دانشگاهی باشد را زمینه ساز توسعه و تداوم و تقویت فرهنگ اربعین در دانشگاهیان دانست.

وی گفت: با اشاره به مزیت دانشگاه و دانشگاهیان نسبت به بقیه اقشار، تاکید کرد دانشگاهیان باید در زمینه اربعین پژوهی و برگزاری همایش های اربعینی پیشگام باشند.

منبع:باشگاه خبرنگاران دانشجویی