logo logo
  • تاریخ انتشار:‌ 1396/12/23 - 10:31 ق.ظ
  • چاپ
خدمات‌رسانی ۴۰۰ موکب ایرانی در اربعین حسینی

خدمات‌رسانی ۴۰۰ موکب ایرانی در اربعین حسینی

معاون فرهنگی ستاد عمره و عتبات دانشگاهیان كشور گفت: ‌در ایام اربعین سال جاری بیش از ۴۰۰ موکب از ایران در شهر کربلا به زائران امام حسین(ع) خدمات‌رسانی کردند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی الاربعین، حجت‌الاسلام مجتبی منصورآبادی، معاون فرهنگی ستاد عمره و عتبات دانشگاهیان كشور دیروز شنبه، ۱۹ اسفند درمراسم ارتقای فرهنگ خدمت به زائران اربعین حسینى در مجموعه فرهنگی آزادی شهر سرچشمه رفسنجان گفت: اگر کسی بخواهد عزیز و مورد احترام مردم و خداوند قرار گیرد، باید به در خانه امام حسین(ع) برود، شهید حججی خادم امام حسین(ع) بود و با اخلاق نیکو با مردم برخورد می‌کرد و همه از وی راضی بودند.
وی افزود: برخی افراد در این دنیا توسط ملک‌الموت و برخی توسط شاگردان ملک‌الموت قبض‌روح می‌شوند و شهدا کسانی هستند که جان آن‌ها را خداوند می‌گیرد.
معاون فرهنگی ستاد عمره و عتبات دانشگاهیان کشور با تأکید بر اینکه کسانی که در راه امام حسین(ع) شهید شوند و یا نوکری و خادمی امام حسین(ع) را کنند، خداوند دست‌شان را می‌گیرد و به بهشت راهی می‌کند، تصریح کرد: امام حسین(ع) به خاطر جان‌فشانی و فداکاری که داشتند، خداوند به وی ویژگی‌هایی از جمله استجابت دعا زیر قبه‌اش و شفاعت در تربتش را به این امام همام عطا فرموده است.
منصورآبادی اظهارکرد: خداوند به یاران باوفای امام حسین(ع) و کسانی که از روی خلوص‌‌نیت با امام حسین(ع) عهد می‌بندند، دنیا، عقبی و اولا را می‌دهد بنابراین خدمت به مردم به ویژه زائران امام حسین(ع) را عبادت بدانید.
معاون فرهنگی ستاد عمره و عتبات دانشگاهیان کشور تأکید کرد: در سال جاری در ایام اربعین بیش از ۴۰۰ موکب از ایران در شهر کربلا به زائران امام حسین(ع) خدمات‌رسانی کردند.