logo logo
  • تاریخ انتشار:‌ 1396/12/16 - 01:59 ب.ظ
  • چاپ
معارف حج در كربلای حسينی تجلی يافت

معارف حج در كربلای حسینی تجلی یافت

مسئول دفتر نمایندگی بعثه مقام معظم رهبری در عراق در گردهمائی روحانیون و مداحان كاروان‌ها، رسالت روحانیون را در عرصه معرفتی و بصیرتی برای زائران خطیر خواند و بر استفاده حداكثری از فرصت سفر تأكید كرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی الاربعین، حجت الاسلام و المسلمین نجفی روحانی، مسئول دفتر نمایندگی بعثه مقام معظم رهبری در عراق، در شصت و پنجمین گردهمائی روحانیون و مداحان كاروان ها، بر بیان شیوا، رسا و موجز در سخنرانی برای زائران تأكید كرد و سفر كربلا را همانند كلاسی دانست كه شاگردان با عشق و علاقه در آن حضور دارند , باید هنرمندانه از این فرصت بی نظیر برای بیان معارف دینی و احكام الهی استفاده كرد .

مسئول دفتر نمایندگی بعثه مقام معظم رهبری در عراق با اشاره به حدیثی، خوش اخلاقی و خوش برخوردی در سفر را امر پسندیده و بلكه لازم برشمرد و اظهار داشت: مزاح مشروع و مناسب با مخاطب در سفر ممدوح است ولی باید از توهین، تحقیر، تمسخر و تنقیص رنجش او جداً خودداری شود.

وی در ادامه به روحانیون توصیه كرد كه برای دیگران الگو باشند و از مواضع اتهام بپرهیزند؛ چرا كه حضرت امیر (ع) فرمودند كسی كه خود را در موضع اتهام قرار دهد و مردم به او بدگمان شوند باید خود راسرزنش نماید.

حجت الاسلام و المسلمین نجفی روحانی در پایان به حدیثی درباره فضیلت زیارت امام حسین(ع) اشاره كرد و زیارت آن حضرت را توفیق بزرگی خواند و گفت: خداوند متعال قبل ازآن كه مكه را حرم امن خویش قرار دهد كربلا را حرم امن قرار داد و تمام حقایق ومعارف حج در كربلای حسینی تجلی یافت.