logo logo
  • تاریخ انتشار:‌ 1396/11/03 - 11:19 ق.ظ
  • چاپ
لغو روادید اربعین یا صدورآن به صورت الکترونیکی به برگزاری باشکوه آن کمک می کند

لغو روادید اربعین یا صدورآن به صورت الکترونیکی به برگزاری باشکوه آن کمک می کند

سخنگوی ستاد مرکزی اربعین با تأکید بر اصلاح تفاهم نامه همکاری دوکشوربرای اعزام زائران اربعین گفت: لغو روادید یا صدورآن به صورت الکترونیکی و حذف مهر اربعین روی روادید به برگزاری باشکوه آن کمک می کند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی الاربعین، شهریار حیدری، مدیرکل امور مرزی وزارت کشور و سخنگوی ستاد مرکزی اربعین حسینی در دیدار با سید راجح الموسوی سفیر جمهوری عراق در تهران با تشکر از همکاری صمیمانه سفیر و اعضای سفارت عراق در تهران در جریان اعزام زائران اربعین اظهار کرد: برگزاری مراسم اربعین کاری بسیار بزرگ و دارای انعکاس جهانی بود و موجب اتحاد بیشتر جهان اسلام و خنثی سازی توطئه‌های دشمنان علیه ملت‌های دو کشور شد.

مدیرکل مرزی وزارت کشور گفت: از هم اکنون باید به بررسی نقاط ضعف و یافتن راهکارهای لازم برای رفع آنها از طریق نشست‌های مستمر با سفیر عراق در تهران بپردازیم و با به چالش کشیدن مشکلات سال‌های اخیر مراسمی بی‌نقص‌تر از هر سال در سال آینده برگزار کنیم.

سخنگوی ستاد مرکزی اربعین حسینی با تأکید بر اصلاح تفاهم نامه همکاری دو کشور در مورد چگونگی اعزام زائران عنوان کرد: تلاش برای لغو روادید و یا صدور آن به صورت الکترونیکی، حذف مهر اربعین روی روادید دارای سه ماه اعتبار، آغاز به کار به موقع دفاتر موقت صدور ویزا در کشور و دریافت اطلاعات و عملکرد این دفاتر برای توزیع مناسب دفاتر در شهرهای ایران می‌تواند به برگزاری هر چه با شکوه‌تر مراسم سال آینده کمک کند.

وی با اشاره به ضرورت بازگشایی مرز خسروی برای اعزام زائران اربعین در سال آینده افزود: ‌مرز خسروی دارای زیرساخت مناسبی است و باید تلاش کنیم که امسال این مرز برای تردد مسافر و زائر زودتر از ایام اربعین بازگشایی شود.

سید راجع الموسوی، سفیر جمهوری عراق در تهران نیز با قدردانی از همکاری رئیس و اعضای ستاد مرکزی اربعین حسینی در تسهیل امور و همکاری صمیمانه با سفارت عراق در ایام اربعین افزود: سطح همکاری دو کشور در این زمینه در دنیا بی‌سابقه است و یکی از دلایل موفقیت در اعزام دو و نیم میلیون زائر در ایام اربعین همکاری صادقانه و محبت واقعی بین مسئولان دو کشور است و ما به درک متقابلی از مسئولیت‌ها در قبال همدیگر دست یافته‌ایم.

در این جلسه نمایندگان حج و زیارت و نیروی انتظامی به طرح دیدگاه‌های خود پرداختند و مقرر شد در جلسات مستمر ستاد مرکزی اربعین با سفیر عراق تمام نقاط ضعف مراسم امسال بررسی و راهکارهای مناسب برای برگزاری مراسم با شکوه اربعین سال آینده اتخاذ شود.