logo logo
  • تاریخ انتشار:‌ 1397/10/25 - 10:42 ب.ظ
  • بازدید:‌ 167
  • چاپ
اختتاميه اولين پويش فرهنگي هنري «شاهدان حقيقت» / تقدیر کمیته فرهنگی آموزشی ستاد اربعین از ناجا

اختتامیه اولین پویش فرهنگی هنری «شاهدان حقیقت» / تقدیر کمیته فرهنگی آموزشی ستاد اربعین از ناجا

آیین اختتامیه اولین پویش فرهنگی هنری «شاهدان حقیقت» با موضوع اربعین و مدافعان حرم در فرهنگسرای اندیشه برگزار شد. در این مراسم کمیته فرهنگی و آموزشی ستاد مرکزی اربعین از فرماندهی نیروی انتظامی بابت فعالیت های آن ها در اربعین تقدیر کرد.

به گزارش الاربعین، فرمانده نیروی انتظامی در این مراسم گفت: برگزاری كنگره عظیم اربعین حسینی بركات و خیرات بسیاری در بر دارد و هر سال هم به خیل جمعیت زائران افزوده می شود، ناجا نیز این افتخار را دارد كه خادم زائران این حماسه بزرگ باشد.

سردار حسین اشتری تاكید كرد: ما در اربعین حسینی چند ماموریت داریم كه در وهله نخست تامین امنیت زائران و در مرحله بعد تسهیل تردد این عزیزان و ارائه هرگونه خدماتی كه در توان نیروی انتظامی باشد را شامل می شود.

اشتری افزود: در بحث تردد شاهد كاهش 60 درصدی تصادفات نسبت به مدت مشابه سال قبل بودیم كه از این بابت خدا را شاكریم هر چند در تمام ایام سال این موضوع مدنظر است.

وی اظهارداشت: به همت همه نیروها اعم از سپاه، دستگاه قضا، بسیج و... خوشبختانه شاهد هیچ حادثه امنیتی در ایام اربعین نبودیم و برخی تحركات گروهك های تروریستی نیز توسط نیروهای مختلف خنثی شد.

فرمانده نیروی انتظامی گفت: ناجا روزشماری می كند كه ایام پربركت اربعین فرا رسد تا بتواند به زائران اربعین حسینی خدمت رسانی كند، امروز افتخار نیروی انتظامی است كه در خدمت مردم بزرگ و شهیدپرور كشور باشد.

شهدا، ایثارگران و آزادگان رمز اقتدار و پایداری

امام جمعه موقت تهران نیز در این مراسم با بیان اینكه شهدا، ایثارگران و آزادگان رمز پیروزی، امنیت و اقتدار و پایداری هستند، گفت: دنیای استكبار به منظور ریشه كنی این اقتدار، اخلاق، فرهنگ و امنیت مسلمانان را مورد هدف قرار داده است.

حجت الاسلام سید محمدحسن ابوترابی فرد، اظهار داشت: اگر بخواهیم به چند رویداد سیاسی فرهنگی و اجتماعی در نیم قرن اخیر اشاره كنیم، در كنار تولد مبارك نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران كه مهم ترین رویداد قرون و اعصار پیش رو و گذشته است، یكی از رویداد های مهم و استثنایی، راهپیمایی اربعین حسینی است.

وی افزود: آن هایی كه فكر می كنند امنیت فقط باید در مرز های كشور تامین شود، نگاهی سطحی و ابتدایی دارند؛ چرا كه امروز امنیت ملت ها به هم گره خورده است.

گفتنی است، در خاتمه این مراسم تعدادی از خانواده های شهدا از جمله خانواده شهید «نورخدا موسوی» كه در استان سیستان و بلوچستان مجروح و بعد از 10 سال جانبازی به درجه رفیع شهادت نائل شد، جانبازان و همچنین عكاسان اربعین با اهدای لوح مورد تقدیر قرار گرفتند.

همچنین کمیته فرهنگی و آموزشی ستاد مرکزی اربعین از نیروی انتظامی بابت اقدامات و فعالیت های آن ها در اربعین تقدیر و تشکر نمود.

 

لازم به ذکر است پویش شاهدان حقیقت به همت معاونت اجتماعی ناجا و کمیته فرهنگی و آموزشی ستاد مرکزی اربعین برگزار شد.