دوشنبه 3 اردیبهشت 1403

30 مرداد 1402 - 13:21

معاون عملیات فراجا:

امنیت زائران در مرزهای ۶‌گانه کشور به بهترین شکل تأمین می‌شود

معاون عملیات فرماندهی کل انتظامی جمهوری اسلامی با اشاره به گستردگی ماموریت‌های پلیس در پیاده‌روی اربعین حسینی (ع)، گفت: یکی از این ماموریت‌ها ایمن‌سازی محورهای حادثه‌خیز در مسیر تردد زوار به منظور کاهش تلفات و تصادفات است که حتما باید مدنظر قرار گیرد.


به گزارش خبرگزاری الاربعین به نقل از خبرگزاری فارس از کرمانشاه، سردار حسین ساجدی‌نیا معاون عملیات فراجا در قرارگاه اربعین انتظامی استان که در مرز خسروی برگزار شد، اظهار داشت: کرمانشاه علاوه بر اینکه میزبان زائرانی است که مرز خسروی را برای سفر خود انتخاب کرده‌اند باید از زواری هم که مرز مهران در استان ایلام را برگزیده‌اند پذیرایی و میزبانی کند.

وی ادامه داد: به همین دلیل پیش‌بینی می‌شود طی روزهای آتی محورهای استان کرمانشاه شاهد ترافیک و حجم بالایی از خودروها باشد که قصد تشرف به کربلای معلی  از مرزهای خسروی و مهران را دارند.

معاون عملیات فراجا افزود: انتظار می‌رود نیروهای پلیس راه و راهور کرمانشاه با بسیج تمامی امکانات به صورت شبانه‌روزی در محورهای مواصلاتی حضور یابند تا در صورت لزوم، خدمات لازم به زائران را ارائه و امنیت ترافیکی آن ها حفظ شود.

ساجدی‌نیا تصریح کرد: کاهش سوانح و تلفات رانندگی موضوع مهم دیگری است که با اصلاح نقاط و محورهای حادثه‌خیز امکان‌پذیر خواهد بود و نسبت به آن باید اهتمام و توجه لازم را داشت.

وی همچنین بر تامین امنیت زائران از مرزهای ۶ گانه کشور تاکید کرد و گفت: موضوع امنیت زوار از هر مسئله دیگری مهم‌تر است و باید در این خصوص مراقبت لازم را داشت که خدای نکرده این سفر معنوی به کام زائر عزیزی تلخ نشود.

معاون عملیات فرماندهی کل انتظامی جمهوری اسلامی با بیان اینکه تلاش می‌کنیم امنیت زائران به بهترین شکل ممکن تامین شود، برخورد با پدیده سرقت و کشف خودروهای مسروقه احتمالی را نیز مورد تاکید قرار داد و گفت: این موضوع هم می‌تواند تاثیر بسیار بدی بر روحیه زائران داشته باشد که باید پیشگیری‌های لازم صورت گیرد.

 وی همچنین به تاکید فرمانده کل فراجا مبنی بر احترام و تکریم زائرانی که از دیگر کشورها نظیر افغانستان، پاکستان و ... به ایران سفر می‌کنند تا عازم عتبات عالیات شوند هم اشاره کرد و گفت: تمدیات لازم در این خصوص اندیشیده شده و این دسته از زائران با احترام تا زمان خروج از کشور همراهی و بدرقه خواهند شد.

وی در عین حال به همکاری خوب طرف عراقی با مقامات جمهوری اسلامی اشاره کرد و گفت: با توجه به این همکاری و تسهیلاتی که قائل شده‌اند، پیش‌بینی می‌شود زائران ایرانی امسال بهتر و راحت‌تر از سال‌های قبل بتوانند به کربلای معلی مشرف شوند.

این مقام عالی‌رتبه انتظامی در پایان اقدامات صورت گرفته در استان کرمانشاه برای پذیرایی از زائران اربعین را بسیار مطلوب و با قدردانی از سردار حاجیان فرمانده انتظامی و مسؤولان و کارکنان انتظامی استان به خاطر شرایط مطلوب ایجاد شده، گفت: خدمت به زائران اربعین توفیقی عظیم به شمار می‌رود و امیدوارم این تلاش‌ها توشه‌ای برای آخرتمان باشد.

پایان پیام/