یکشنبه 19 آذر 1402

02 مهر 1399

تدابیر پزشکی و پیشگیرانه آستان قدس عباسی برای زیارت اربعین

واحد امور پزشکی آستان قدس عباسی نشست مقدماتی گسترده ای را با نهادهای پزشکی جهت آمادگی برای استقبال از اربعین و برنامه ریزی های بهداشتی و پزشکی به مناسبت این رویداد بزرگ که هرساله کربلا شاهد آن است برگزار کرد.


تدابیر پزشکی و پیشگیرانه آستان قدس عباسی برای زیارت اربعین

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی الاربعین، به نقل از الکفیل، واحد امور پزشکی آستان قدس عباسی نشست مقدماتی گسترده ای را با نهادهای پزشکی جهت آمادگی برای استقبال از اربعین و برنامه ریزی های بهداشتی و پزشکی به مناسبت این رویداد بزرگ که هرساله کربلا شاهد آن است برگزار کرد.

اسامه عبد الحسن، مسئول واحد امور پزشکی در مصاحبه با شبکه جهانی الکفیل گفت، با دستور تولیت آستان قدس عباسی نشست مقدماتی با گروههای پزشکی شاغل در آستان قدس و تیم های داوطلب جهت آمادگی برای اربعین برگزار شد. در این نشست درخصوص خدمات پزشکی و اقدامات پیشگیرانه در سایه شرایط فعلی ناشی از ویروس کرونا و تبعات آن گفتگو شد.

عبدالحسن افزود، از مهمترین مسائلی که مورد مناقشه قرار گرفت، اقدامات پیشگیرانه در خصوص بیماری کرونا است که پیگیری خواهد شد. از بارزترین تدابیر، تشخیص موارد مبتلا به ویروس و تفکیک آنها با هماهنگی اداره بهداشت کربلا در صورت شناسایی است. علاوه بر این امور دیگری در ارتباط این موضوع در سایه شرایط فوق العاده کنونی مورد بحث و گفتگو قرار گرفت.