شنبه 1 مهر 1402

03 تیر 1398

زائران اربعین روادید خود را از شهر‌های مبداأ دریافت کنند

فرمانده انتظامی استان ایلام با بیان اینکه پیش بینی می‌شود امسال در مقایسه با سال‌های گذشته شاهد تردد بیشتر زائران در پایانه مرزی مهران باشیم، گفت:زائران اربعین روادید خود را از شهر‌های مبدأ دریافت کنند.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی الاربعین، سردار نورعلی یاری در نشست قرارگاه اربعین حسینی (ع) اظهار کرد: پیاده روی اربعین حسینی (ع) به عنوان یک نماد غرور ملی و استانی یکی از ماموریت‌های سنگین نیروی انتظامی است که می‌طلبد همه دستگاه‌ها برای مدیریت آن در کنار ناجا که نوک پیکان است تلاش کنند.

وی افزود: امنیت و آرامش مردم و زائران اربعین حسینی (ع) اولویت و خط قرمز پلیس است و برای تحقق آن از هیچ تلاشی فروگذار نخواهد کرد.

سردار یاری در بخش دیگری از سخنان خود به مدیریت لایه به لایه جمعیت و هوشمندسازی پایانه برکت اشاره کرد و گفت: با تمهیدات اندیشیده شده توسط مسئولان استانی و هماهنگی با نیروی انتظامی امیدواریم بتوانیم بحث ورود و خروج خودرو‌های ناوگان عمومی را به پایانه برکت با هوشمند سازی پایانه برکت، مدیریت کنیم.

وی افزود:پیش بین می‌شود امسال علاوه بر تردد خودرو‌های ناوگان عمومی، شاهد تردد خودرو‌های شخصی در پایانه مرزی مهران باشیم که این موضوع نیازمند یک مدیریت صحیح در خصوص اسکان و پارک خودرو‌ها خواهد بود وبایستی تا قبل از اربعین حسینی (ع) مشکلات و نواقصات موجود برطرف شود.

فرمانده انتظامی استان ایلام یادآور شد: با توجه به رایگان بودن ویزا مابین دو کشور ایران و عراق، قطعاً امسال شاهد حضور باشکوه و غرورآفرینزائران اربعین حسینی (ع) خواهیم بود و این موضوع وظیفه نیروی انتظامی، مسئولان و نهاد‌های خدمات رسان را سنگین‌تر خواهد کرد.

وی با بیان اینکه رایگان بودن ویزا به معنای نگرفتن آن نیست از زائران خواست با توجه به نبود کنسولگری در استان ایلام، قبل از سفر به مرز، حتماً روادید معتبر خود را از مبدأ حرکت دریافت کنند.

سردار یاری در پایان گفت: امسال نیز با تمهیدات اندیشیده شده در زمینه‌های تامین نظم و امنیت توسط نیروی انتظامی و همچنین تسریع در بهسازی زیرساخت‌های استان با نگاه ویژه استاندار و مسئولان، شاهد حضور و تردد میلیون‌ها عاشق و دلباخته اهل بیت (ص) از پایانه مرزی مهران به عنوان دروازه عتبات عالیات خواهیم بود.