logo logo
  • تاریخ انتشار:‌ 1400/06/15 - 03:23 ب.ظ
  • چاپ
انتقاد رئیس کمیته فرهنگی اربعین در خصوص تصمیم دیرهنگام برای مراسم اربعین

انتقاد رئیس کمیته فرهنگی اربعین در خصوص تصمیم دیرهنگام برای مراسم اربعین

رئیس کمیته فرهنگی و آموزشی اربعین، در خصوص تصمیم دیرهنگام سفر اربعین انتقاد کرد و محدود کردن زائران به سی هزار نفر را منطقی ندانست.

به گزارش پایگاه خبری الاربعین، حجت الاسلام حمید احمدی در جلسه کمیته فرهنگی و آموزشی اربعین که صبح امروز دوشنبه به صورت مجازی برگزار شد، در خصوص تصمیم دیرهنگام مسئولان برای اعزام زائران به اربعین انتقاد کرد و گفت: در روزهای که امید به اعزام زائران داشتیم، متاسفانه با تصمیمی که از سوی مسئولان عراقی اعلام شد، بسیاری از زائران نسبت به این موضوع واکنش های شدیدی نشان دادند.
وی با انتقاد از تصمیم دیرهنگام مسئولان عراقی در خصوص سفر اربعین گفت: اکنون که در روزهای پایانی ماه محرم الحرام قرار داریم و از سوی دیگر مراسم پیاده روی اربعین در کشور عراق آغاز شده، اما مسئولان این کشور با تصمیم دیرهنگام خود بسیاری از زائران را سردرگم کرده‌اند.
رئیس کمیته فرهنگی و آموزشی اربعین خاطرنشان کرد: طبق تصمیمی که از سوی مسئولان عراقی اعلام شده، 30 هزار زائر می توانند در مراسم اربعین شرکت کنند، این موضوع سبب می شود تا افراد سودجو با فریب و ایجاد برخی بسترهای ارتباطی مشکلات زیادی را برای زائران فراهم کنند.
وی همچنین با انتقاد از محدود کردن سفر اربعین از طریق مرزهای هوایی، تاکید کرد: باتوجه به گرانی و هزینه های بالای سفر، بسیاری از کسانی که به اربعین اعزام می شوند، تنها سفر زمینی را انتخاب می کنند، چون تامین هزینه  سفرهای هوایی برای آن ها امکان پذیر نیست.
حجت الاسلام احمدی با اشاره به اینکه کمیته فرهنگی و آموزشی اربعین، پیگیر برنامه های این کمیته در اربعین خواهد بود، خاطرنشان کرد: اعزام نیروهای فرهنگی و قرآنی و بخش هایی که حضورشان ضروری به شمار می آید را بر اساس شرایط و تصمیم جدید بازآمایی، تنظیم و اقدام خواهیم کرد.