logo logo
  • تاریخ انتشار:‌ 1399/04/18 - 07:14 ب.ظ
  • بازدید:‌ 68
  • چاپ
پشتیبانی از ولایت بهترین درس برای زنان عاشورایی است

پشتیبانی از ولایت بهترین درس برای زنان عاشورایی است

استاد حوزه علمیه خواهران از حضرت زینب سلام الله علیها به عنوان بهترین الگو و سرمشق یادکرد و گفت: پشتیبانی از ولایت بهترین درس برای زنان عاشورایی است.

 به گزارش پایگاه خبری پیام اربعین،  رباب زیدی استاد حوزه علمیه خواهران از کشور هند، در نخستین نشست از سلسله نشست‌های «بانوان عاشورایی» که عصر امروز ۱۸ تیر به صورت مجازی برگزار شد، به بررسی سبک و سیره و تاریخ زندگی حضرت خدیجه (س)، حضرت زهرا (س) و حضرت زینب کبری (س) به عنوان بانوان بزرگوار صدر اسلام پرداخت.

وی افزود: خداوند تبارک و تعالی در سوره اسرا می‌فرماید «وَلَقَدْ کَرَّمْنَا بَنِی آدَمَ وَحَمَلْنَاهُمْ فِی الْبَرِّ وَالْبَحْرِ وَرَزَقْنَاهُم مِّنَ الطَّیِّبَاتِ وَفَضَّلْنَاهُمْ عَلَی کَثِیرٍ مِّمَّنْ خَلَقْنَا تَفْضِیلًا».
کشف این حقایق سبب می‌شود انسان، جایگاه و ارزش خود را بشناسد و به خود ببالد و اعتماد کند و با این ویژگی‌ها در مسیر سعادت و کمال گام بردارد.

استاد حوزه علمیه خواهران با بیان اینکه آثار اعتماد به نفس به‌معنای آثار کرامت انسان بوده و برخی از آن آثار، عزت نفس، موفقیت، پرهیز از گناه، بی‌نیازی به غیر خدا، استغناء، به بن‌بست نرسیدن و یاد دائمی خدا است، اظهار کرد: امروز بانوان عاشورایی نیز به این ارزش و جایگاه معنوی دست یافته‌اند و در راه پیمودن این راه معنوی هستند.

وی یادآور شد:  آفرینش انسان به گونه‌ای است که در مقایسه با دیگر مخلوقات نیز بر دیگر موجودات برتری دارد که این امر حاکی از عنایت خاص خداوند به انسان است و همه انسانها ذاتا از آن برخوردارند. بدون شک، کرامت انسان از آموزه‌های مورد توجه ادیان و علمای حقوق بشر قرار دارد. در مکتب اسلام نیز بر اساس آیات قرآن و احادیث اسلامی، کرامت ذاتی بشر مورد توجه و توصیه است، از این رو اسلام به زنان توجه خاصی دارد.

رباب یادآور شد: حضرت خدیجه کبری و ام البنین بی بی فاطمه اسد از جمله افرادی هستند که الگوی زنان از صدر اسلام تاکنون بوده‌اند زیرا در راه خدا جهاد کردند.

وی یادآور شد: حضرت زینب سلام الله نیز از دیگر زنان الگو و نمونه اسلام بودند که برای ما درس‌های زیادی را به یادگار گذاشتند و باید از ایشان درس بگیریم. ایشان دو فرزند خود را در راه خدا تقدیم کردند و همیشه . یکی از صفات برجسته ایشان، پشتیبانی از ولایت بود که امروز هم ما باید این راه را ادامه بدهیم.