logo logo
  • تاریخ انتشار:‌ 1398/06/26 - 11:32 ق.ظ
  • بازدید:‌ 131
  • چاپ
نخستین گردهمایی فعالان عرصه کودک و نوجوان در حوزه اربعین برگزار شد

نخستین گردهمایی فعالان عرصه کودک و نوجوان در حوزه اربعین برگزار شد

نخستین گردهمایی فعالان عرصه کودک و نوجوان در حوزه اربعین از سوی کمیته فرهنگی و آموزشی ستاد مرکزی اربعین در محل حوزه نمایندگی ولی فقیه در امور حج و زیارت در قم برگزار شد.

به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی الاربعین، نخستین گردهمایی فعالان عرصه کودک و نوجوان در حوزه اربعین از سوی کمیته فرهنگی و آموزشی ستاد مرکزی اربعین در محل حوزه نمایندگی ولی فقیه در امور حج و زیارت در قم برگزار شد.

براساس این گزارش، در این گردهمایی حجت‌الاسلام حسین حقیقت رئیس اداره آموزش تربیت مربی کودک و نوجوان دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم به برخی مسائل و برنامه های این کارگروه پرداخت و در ادامه حجت الاسلام محمد حسن راستگو از کارشناسان و پیشکسوتان فعال در عرصه کودک و نوجوان و بنیانگذار طرح تربیت مربی کودک و نوجوان حوزه علمیه قم تجربیات خود را در این حوزه به فعالان عرصه کودک و نوجوان در حوزه اربعین ارائه کرد.

شایان ذکر است، هر ساله به همت کمیته فرهنگی و آموزشی ستاد مرکزی اربعین تعدادی از کارشناسان به منظور فعالیت در موکب های مسیر پیاده روی اربعین آموزش داده می شوند تا با کودکان و نوجوانان ارتباط برقرار کنند، از جمله این فعالیت‌ها می توان به ارائه معارف دینی به صورت غیرمستقیم مانند بازی، مسابقه و غیره اشاره کرد.