logo logo
  • تاریخ انتشار:‌ 1398/04/02 - 01:36 ب.ظ
  • چاپ
تشکیل لایه‌های امنیتی و کنترلی برای تأمین امنیت زائران اربعین حسینی(ع)

تشکیل لایه‌های امنیتی و کنترلی برای تأمین امنیت زائران اربعین حسینی(ع)

جانشین فرمانده یگانهای ویژه ناجا از ایجاد لایه‌های کنترلی پنج تن آل عبا (ع) از پل زائر تا پایانه مرزی برای تأمین امنیت زائران اربعین حسینی(ع) خبر داد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی الاربعین، سردار حبیب‌اله جان‌نثاری در جلسه قرارگاه اربعین حسینی (ع) و بازدید از شهرستان مهران با اشاره به تمهیدات در نظر گرفته شده برای مأموریت اربعین حسینی (ع) گفت: کارگروه‌های مختلفی برای پیگیری و رفع نیازمندی‌ها با نظارت فرماندهی یگان ویژه استان ایلام در شهرستان مهران در حال فعالیت است که به لطف خدا در حال حاضر نسبت به برنامه‌های ابلاغی اشرافیت و آمادگی کامل داریم.

جانشین فرمانده یگانهای ویژه ناجا از ایجاد لایه‌های کنترلی پنج تن آل عبا (ع) از پل زائر تا پایانه مرزی خبر داد و افزود: توقفگاه‌های کنترلی برای ایجاد نظم و کنترل مدارک قانونی زائران است و تمام تلاش فرماندهان و کارکنان در یگانهای ویژه ناجا  این است که بتوانند به بهترین نحو ممکن امنیت و تسهیل در امر تردد زوار را آسان کنند تا زائران با امنیت و بدون هیچگونه مشکلی به این سفر معنوی اعزام شوند.

مدارک زائران جدی‌تر کنترل می‌شود

وی با بیان اینکه تردد زائران حتماً با داشتن گذرنامه و روادید معتبر صورت می‌پذیرد، یادآور شد: امسال همچون سال گذشته و جدی‌تر مدارک افراد کنترل می‌شود.

جان‌نثاری از تشکیل لایه‌های امنیتی و کنترلی یگان‌ویژه برای تأمین امنیت زائران در اربعین حسینی (ع) در شهرستان مهران خبر داد و تصریح کرد: برای مدیریت صحیح جمعیت در اربعین و جلوگیری از تردد زائران فاقد مجوز، ایجاد لایه‌های کنترلی در دستور کار یگان ویژه قرار گرفته و قبل از مراسم اربعین حسینی به پایان خواهد رسید.

جانشین فرمانده یگانهای ویژه ناجا با تأکید بر لزوم تجهیز و توسعه زیر ساختهای در دست اقدام، گفت: تمام دستگاه‌ها باید از تمام ظرفیتهای خود در کنار یگان‌ویژه برای خدمت‌رسانی به زوار اربعین حسینی (ع) استفاده کنند و ضمن هماهنگی‌های  لازم با سایر نهادها و ادارات به دنبال ارائه خدمات مطلوب به زائران حسینی (ع) باشند.

پیش‌بینی افزایش زائران در اربعین حسینی (ع)

وی با اشاره به پیش‌بینی افزایش تعداد زائران در اربعین حسینی (ع) امسال، متذکر شد: باید با توجه به زمان باقی‌مانده تمام دستگاه‌ها نواقص و کمبودها را احصاء و در رفع آن اقدام کنند.