logo logo
  • تاریخ انتشار:‌ 1398/03/26 - 10:20 ق.ظ
  • چاپ
مقالات پژوهشی بانوان طلبه در حوزه اربعین منتشر می‌شود

مقالات پژوهشی بانوان طلبه در حوزه اربعین منتشر می‌شود

مسئول کمیته فرهنگی و آموزشی اربعین استان تهران از همکاری این مجموعه با پژوهشکده حج به‌منظور انتشار مقالات برتر بانوان طلبه در حوزه اربعین خبر داد.

حجت‌الاسلام مسعود حاجی‌ابراهیمی در گفتگو با خبرنگار پایگاه اطلاع‌رسانی الاربعین به برنامه‌های و فعالیت‌های بعثه مقام معظم رهبری در سال گذشته اشاره کرد و گفت: یکی از فعالیت‌های مهم بعثه مقام معظم رهبری در منطقه تهران، اجرای برنامه‌های حوزه اربعین در استان تهران است که این برنامه از سال گذشته آغازشده و همچنان به قوت خود ادامه دارد.

وی تولید محتوای علمی و پایه را یکی از کارهایی مهم در حوزه اربعین خواند و یادآور شد: برنامه‌ریزی این موضوع پس از اربعین 1397 به‌صورت متمرکز آغاز شد و در این خصوص، حوزه علمیه خواهران استان تهران به‌عنوان محل اجرای این طرح انتخاب شد تا در خصوص تولید محتوای ویژه بانوان فعالیت‌های صورت گیرد.

مسئول کمیته فرهنگی و آموزشی اربعین استان تهران تصریح کرد: اولین مرحله، طرح «فراخوان موضوعات پژوهشی» با عنوان «اربعین حسینی و بانوان» بود که اولین جلسه این کارگروه علمی به‌طور رسمی در اسفند 1397 برگزار شد و در این فراخوان بیش از دو هزار موضوع در اختیار معاونت پژوهش حوزه علمیه خواهران تهران قرار داده شد و موضوعات توسط کارگروه علمی حوزه علمیه خواهران استان تهران مورد بررسی و اصلاح قرار گرفت و مقرر شد که به‌عنوان مجموعه موضوعات «اربعین حسینی و بانوان» برای تدوین مقالات در اختیار مدارس قرار گیرد.

وی با بیان اینکه مرحله دوم این طرح شامل فراخوان مقالات پژوهشی و آموزش خواهران طلبه با رویکرد ساختار مقاله‌نویسی برای یکسان‌سازی قالب مقالات در حال اجرایی شدن است، یادآور شد: با پژوهشکده حج و زیارت مذاکراتی صورت گرفته که از این طریق مقالات برتر بانوان طلبه انتخاب و به‌صورت رسمی منتشر شود.