logo logo
  • تاریخ انتشار:‌ 1397/08/03 - 11:07 ق.ظ
  • چاپ
محافلی که با شور حسینی هر روز پررنگ تر می شوند

محافلی که با شور حسینی هر روز پررنگ تر می شوند

کاروان قرآنی جمهوری اسلامی ایران، در چهارمین روز از آغاز فعالیت خود در کشور عراق، روز گذشته با تمام ظرفیت در راستای اجرای برنامه های تبلیغی و ترویجی قرآن کریم و تلاش برای پررنگ کردن نقش قرآن در قیام سیدالشهدا(ع)، تلاش کرد.

محافلی که با شور حسینی هر روز پررنگ تر می شوند

به گزارش سایت الاربعین؛ کاروان قرآنی جمهوری اسلامی ایران، در چهارمین روز از آغاز فعالیت خود در کشور عراق، روز گذشته با تمام ظرفیت در راستای اجرای برنامه های تبلیغی و ترویجی قرآن کریم و تلاش برای پررنگ کردن نقش قرآن در قیام سیدالشهدا(ع)، تلاش کرد.

بر این اساس، بیش از 20 محفل قرآنی مختلف در مسیر پیاده روی اربعین از نجف اشرف به کربلا، در روز گذشته، چهارشنبه 2 آبان ماه، با حضور قاریان، مبتهلان و گروه‌های تواشیح برجسته کشور دراین مسیر اجرا شد.

تلاوت اذان گاهی صبح روز گذشته توسط آقایان مهدی تاجور و جاسم شمیری از قاریان با سابقه آغاز گر برنامه های دیروز بود.

 

 

برپایی محفل انس با قرآن کریم در موکب مسجد مقدس جمکران واقع در عمود 1070 مسیر پیاده روی اربعین و اجرای آقایان علی شکفته و یوسف قنبری از قاریان  ممتاز کشورمان از دیگر برنامه های روز گذشته بود.

 

 

محفل انس دیگری نیز با تلاوت آقایان سیدمصطفی حسینی و یوسف قنبری، ظهر روز گذشته در موکب حضرت فاطمه معصومه(س) برگزار شد.

 

 

اجرای گروه تواشیح مشکات خوزستان در حسینیه مسلم بن عقیل(ع) واقع در عمود 527 مسیر و حس و حال وصف ناشدنی حاضرین پس از این اجرا را می توان از مهمترین برنامه های روز گذشته کاروان نور دانست.

 

 

کرسی تلاوت دیگر روز گذشته با حضور آقای وحید خزایی، در صحن حضرت زهرا(س) حرم مهطر علوی و اقامه نماز ظهر و عصر با نوای آقای امیربهادر رحمانی همراه بود.

 

 

برپایی کرسی تلاوت اذان مغرب با حضور آقای مهدی تاجور در موکب انصارالزهرا(س) نیز در مقبره آیت الله حکیم با تلاوت اذان گاهی آقای وحید خزایی و جعفر فردی از دیگر برنامه های روز چهارم سفر کاروان نور به اربعین سید الشهدا(ع) بود.

 

 

در ادامه شاید بتوان از برپایی محفل انس با قرآن کریم با حضور مشترک قاریان ایرانی و عراقی به عنوان مهمترین برنامه روز گذشته یاد کرد، محفلی که از ساعت 4عصر روز گذشته آغاز و با تلاوت قاریان ممتاز کشور آقایان سیدمصطفی حسینی وعلی شکفته و ابتهال خوانی سیدکریم موسوی و نیز قاری عراقی حرم حضرت عباس(ع) محمدرضا سلمان الزبیدی در موکب حضرت فاطمه معصومه همراه بود و یکی از تاثیرگذار ترین برنامه های کاروان نور را رقم زد.

 

اجرای گروه الوارثین البرز و تلاوت اذان گاهی آقای مسعود موحدی راد در موکب امام رضا(ع) نیز از جمله برنامه های این روز پرمشغله کاروان نور بود.

 

 

در پایان برنامه های روز گذشته، ویژه برنامه ای در موکب امام رضا(ع) با حضور حجت الاسلام اباذری، رایزن فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در عراق برپا شد که با تلاوت استاد حمیدرضا احمدی وفا و اجرای فاخر گروه الوارثین البرز، همچنین سخنرانی حجت الاسلام و المسلمین پناهیان و مداحی حاج صادق آهنگران همراه بود و حال و هوای حاضرین در این موکب را منقلب کرد.