logo logo
  • تاریخ انتشار:‌ 1397/07/22 - 01:56 ب.ظ
  • چاپ
اختصاص ۴۰۰ هزار هکتار پارکینگ در مرزهای خروجی برای زائران اربعین

اختصاص ۴۰۰ هزار هکتار پارکینگ در مرزهای خروجی برای زائران اربعین

مدیرکل دفتر برنامه ریزی وزارت کشور گفت: در ۴ مرز مجاز امسال ۴ هزار هکتار زمین برای پارک خودروها در نظر گرفته شده است و برای آسان‌تر پیدا شدن خودروها، پارکینگ‌ها با ستون شماره‌گذاری‌ شده‌اند.

به گزارش اربعین از سمنان، مجید عبدالهی معاون شهری وزارت کشور در جلسه کمیته هماهنگی ترافیکی مراسم اربعین، اظهار داشت: طی هفته های گذشته چهار مرز خروجی برای مراسم اربعین مورد بازدید قرار گرفته است و پل مهدی آباد در مرز مهران تا شروع مراسم به بهره‌برداری می رسد.

وی تصریح کرد: ۸۲ کیلومتر از جاده‌ها در چهار مرز خروجی زیر بار ترافیکی می رود و در چهار مرز مجاز امسال ۴۰۰هزار هکتار زمین برای پارک خودروها در نظر گرفته شده است.

عبداللهی گفت: امسال برای آسان تر پیدا کردن خودروها توسط زائران پارکینگ ها با ستون ها شماره‌گذاری شده است.

وی گفت: در تمام ۴۰۰ هزار هکتار پارکینگ با کمک شرکت نیرو لامپ روشنایی نصب شده است تا امنیت خودروها تامین شود.

مدیرکل دفتر برنامه ریزی وزارت کشور بیان داشت: در حوزه اتوبوس رانی ۱۸۵۵دستگاه اتوبوس در حوزهدرون‌شهری به کار گرفته می شود؛ همچنین با هماهنگی بانک مرکزی دستگاه‌های دریافت پول و ای‌تی‌ام در مرزها به کار گفته می شود.

وی گفت: سال گذشته هزینه پارک خودروها در پارکینگ‌ها برای هر شب ۵هزار تومان بود امسال هنوز نرخ جدید تعیین می‌شود.

عبداللهی ادامه داد: امسال بیشتر پارکینگ‌ها آسفالت شده است به جز پارکینگ مرز مهران به همین دلیل برای اینکه در روزهای آینده پیش‌بینی بارش باران وجود دارد از شهرهای معین درخواست اعزام جرثقیل به این مرز شده است.