logo logo
  • تاریخ انتشار:‌ 1397/07/02 - 08:42 ق.ظ
  • چاپ
راهپیمایی عظیم اربعین همواره مردمی بوده و باید مردمی بودن آن حفظ شود

راهپیمایی عظیم اربعین همواره مردمی بوده و باید مردمی بودن آن حفظ شود

دکتر محسن مهرعلیزاده تاکید کرد: راهپیمایی عظیم اربعین همواره مردمی بوده و باید مردمی و ساده بودن آن حفظ شود و در این راستا بهره مندی از تشکل های مردمی ضروری است.

به گزارش الاربعین ، دکتر محسن مهرعلیزاده در جلسه ستاد اربعین استان اظهارداشت: ۳۰ سال پیش که رزمندگان به عشق کربلا به نبرد می پرداختند کسی تصور این را نمی کرد روزی سفر به کربلا با این عظمت و شکوه و درقالب راهپیمایی عظیم به عنوان یک تظاهرات بسیار بزرگ اسلامی و شیعی صورت گیرد و این یک فتح و دستیابی به یک هدف بزرگ است که خدا به ما عرضه داشته است.
استانداراصفهان نفس اقدام امام حسین (ع) را آزادی خواهی، اصلاح امور، استقرار بیشتر ارزشهای دینی، امر به معروف و نهی از منکر و ترجیح شهادت با عزت به زندگی با ذلت برشمرد و افزود: همه ی اینها مفاهیمی است که در عین حال که ریشه ی الهی، اعتقادی و باور دینی دارد در اصلاح امور مردم در طول تاریخ منعکس شده است و تجلی آن پس از استقرار جمهوری اسلامی با استقرار یک تفکر شیعی برای تشکیل یک دولت و حکومت اسلامی ظهور یافت.
مهرعلیزاده با اشاره به فعال شدن ستاد اربعین در ۲۴ شهرستان استان اظهارداشت: جلسات کارگروه ها باید به صورت دقیق و با بررسی مسائل ریز و اساسی دنبال شود.
محسن مهرعلیزاده با تاکید بر اینکه ۷ اصل ترویج فرهنگ اربعین، نظم و امنیت، رعایت سنت ها و ارزش های دولت و ملت عراق، مردم محوری، تسهیل گری، مدیریت انتظارات و هماهنگی باید محور فعالیت ها باشد؛ افزود: ایجاد فضای معنوی و فراهم نمودن زیرساخت ها و امکانات لازم برای زائران الزامی است و نباید از عشق و خلوص آنان در طول سفر کاسته شود.
استانداراصفهان خواستار اطلاع رسانی به هنگام در خصوص خطرات سفر بیماران و افراد پرخطر، فعال شدن کارگروه های تخصصی، اطلاع رسانی از قوانین خروج از کشور شد و اضافه کرد: ثبت نام زائرین باید از طریق سامانه سماح و سازمان حج و زیارت صورت گیرد و با متخلفین برخورد شود.
وی بر رصد سامانه و جلوگیری از ایجاد اختلال، آماده شدن دفتر کنسولگری عراق در اصفهان، بیمه حوادث زائران و تامین محتوای این مراسم تاکید کرد و افزود: اطلاع رسانی دقیق از قوانین و مقرارت کشور عراق باید صورت گیرد تا بروز رفتار نیک و اسلامی در زائران ایرانی بیشتر نمایان شود.
مهرعلیزاده بر حمایت اتاق اصناف، اتاق بازرگانی و خیرین در برگزاری باشکوه این راهپیمایی تاکید کرد و افزود: این مراسم همواره مردمی بوده و باید مردمی و ساده بودن آن حفظ شود. 
استاندار اصفهان به اقدامات تروریستی اهواز و حمله به سفارت ایران در بصره اشاره کرد و افزود: دشمنان حتی در محکوم کردن حادثه ای به این روشنی نیز خصمانه و ضد بشری عمل کردند و حادثه ی اهواز نشان داد که دشمن آنقدر زبون و پست شده که بدنبال کشتن مردم بی گناه است.
گفتنی است در این جلسه مسئول کمیته فرهنگی آموزشی اربعین اصفهان گزارشی از مجموعه اقدامات صورت گرفته در این کمیته رابیان و دو وظیفه مهم را برای مسئولین قابل اهمیت دانست یکی عمل به وظایف قبل از سفر که باید برنامه های فرهنگی هماهنگ و آموزشهای لازم داده شود ودیگری آغاز عملیات اربعین است . حجه ااسلام والمسلمین مهدی گرجی از تشکیل دو جلسه کارگروه فرهنگی آموزشی اربعین استان ، برگزاری کارگروه بانوان و دوجلسه با مسئولین صداوسیمای مرکز اصفهان جهت تهیه وتنظیم کلیپها وفیلمهای کوتاه ویژه اربعین، همایش تجلیل از مستندسازان اربعین  خبر داده وگزارش مختصری از  این جلسات را ارائه نمود.

درپایان جلسه مدیرکل دفتر امنیتی و انتظامی استانداری، جانشین سپاه صاحب‌الزمان اصفهان، رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات اصفهان، رئیس دانشگاه علوم پزشکی اصفهان و مدیر حج و زیارت استان اصفهان گزارشی از برنامه ها و اقدامات صورت گرفته برای برگزاری باشکوه راهپیمایی عظیم اربعین ارائه نمودند.