logo logo
  • تاریخ انتشار:‌ 1396/08/13 - 03:52 ب.ظ
  • چاپ
بررسي آخرين وضعيت زائران توسط سفير ايران

بررسی آخرین وضعیت زائران توسط سفیر ایران

ایرج مسجدی، سفیر جمهوری اسلامی ایران در بغداد و قاسم العراضی، وزیر كشور عراق، امروز از مرز مهران بازدید كردند و با زائران ایرانی به گفت وگو پرداختند.

به گزارش خبرنگار اعزامی پایگاه اطلاع رسانی الاربعین به کربلا، این دو شخصیت سیاسی ضمن حضور در میان زائران، آخرین وضعیت اعزام زوار را از این منطقه مرزی مورد ارزیابی قرار دادند و به مسئولان برای بهتر شدن رفت و آمد زائران توصیه هایی را ارائه كردند.

سفیر جمهوری اسلامی ایران در حاشیه این بازدید گفت: تلاش داریم تا خدمات بهتری را به زائران در مرز مهران ارائه كنیم تا زمان ورود و خروج دچار مشكل نشوند؛ از این رو در نشست های جداگانه و مذاكراتی كه با طرف عراقی داشتیم، دغدغه های زائران را در میان گذاشتیم.

وی ضمن ابراز خرسندی از استقبال زائران برای شركت در مراسم اربعین حسینی تصریح كرد: خوشبختانه تاكنون مرز مهران بدون هیچ گونه مشكلی به سوی زائران باز بوده و خدمات خوبی نیز به زائران ارائه شده است.

مسجدی همچنین از طرف عراقی جهت همكاری و تسهیل زائران اربعین حسینی در مرز مهران تقدیر كرد.

سفیر ایران همچنین از زائران خواست حتما با مدارك قانونی به عراق سفر كنند و اعلام کرد: در شأن زائر اباعبدالله الحسین(ع) نیست كه بدون ویزا به كشور عراق سفر كند، از این روز از زائران می خواهیم حتما با مدارك قانونی به عتبات سفر كنند؛ زیرا به هیچ زائری بدون ویزا اجازه ورود داده نمی شود.