logo logo
  • تاریخ انتشار:‌ 1398/07/22 - 11:39 ق.ظ
  • چاپ
سومین روز فعالیت‌های کاروان نور در شهر سامرا

سومین روز فعالیت‌های کاروان نور در شهر سامرا

کاروان قرآنی جمهوری اسلامی ایران، در سومین روز از آغاز فعالیت خود در کشور عراق، روز گذشته 21 مهرماه در راستای اجرای برنامه‌های تبلیغی و ترویجی قرآن، به سامرا سفر کرده و در میان خیل عظیم عاشقان اهل بیت(ع) به اجرای برنامه پرداختند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی الاربعین، کاروان قرآنی جمهوری اسلامی ایران، در سومین روز از آغاز فعالیت خود در کشور عراق، روز گذشته 21 مهرماه در راستای اجرای برنامه‌های تبلیغی و ترویجی قرآن، به سامرا سفر کرده و در میان خیل عظیم عاشقان اهل بیت(ع) به اجرای برنامه پرداختند.

از جمله مهمترین برنامه های روز گذشته می توان به تلاوت اذان گاهی محمدجواد قیاسی در موکب علی بن موسی الرضا(ع) واقع در عمود 707 مسیر پیاده روی اربعین اشاره کرد. در این موکب همچنین اذان مغرب و عشا در این موکب با نوای یوسف صادقی پور اقامه شد.

در محفل انس با قرآن کریم برگزار شده در موکب علی بن موسی الرضا(ع)، حبیب صداقت به تلاوت آیاتی از کلام الله مجید پرداخته و گروه مدیحه سرایی انوار الهدی قم به اجرای چند قطعه عاشورایی پرداختد.

تلاوت قرآن و اجرای تواشیح توسط حبیب صداقت و اعضای گروه تواشیح انوارالهدی در موکب سادات موسوی واقع در عمود ۷۵۴ و استقبال زایرین از این محفل نیز از جمله دیگر برنامه های روز سوم محافل قرآنی اربعین بود.

همچنین در موکب حرم حضرت معصومه(س)، استاد علی علیزاده، به تلاوت آیات نورانی قرآن کریم پرداخت و اذان مغرب با نوای محزوم آقای معصومی اقامه شد.

سامرا مقصد بعدی کاروان نور و اجرای برنامه در صحن و سرای مطهر حرم امامین عسکریین، از مهمترین برنامه های روز سوم سفر کاروان نور، انتخاب سامرا به عنوان مقصد بعدی و اجرای چند محفل باشکوه در این شهر بود و تلاوت سعید رحیمی، اجرای گروه تواشیح و مدیحه سرایی محراب و تلاوت حامد علیزاده، با اجرای سید محمدموجانی، در حسینیه ثارالله شهر سامرا را می توان از مهمترین برنامه های روز گذشته این کاروان دانست.  

اجرای مشترک کاروان نور در صحن و سرای امامین عسکریین نیز در میان خیل عظیم زائرین و مشتاقان اهل بیت عصمت و طهارت(ع) حسن ختام برنامه های روز سوم کاروان نور بود.

گفتنی است، مهدی غلام‌نژاد، حبیب صداقت از تهران، قاسم مقدمی از خوزستان، حامد علیزاده و علی حصاری از خراسان رضوی، سعید رحیمی از گلستان، یوسف ایزدی از گیلان و مهدی سعادتی‌کیا از لرستان از جمله قاریان حاضر در این کاروان هستند. همچنین گروه تواشیح و هم‌خوانی محراب از تهران و انوارالهدی از قم از گروه‌های همراه کاروان نور خواهند بود که به اجرای مراسم متنوع و ابتهال‌خوانی خواهند پرداخت.

علی علیزاده از قم، امید حسین‌نژاد، مهدی رضایی و احسان سوختانلو خراسان رضوی، همچنین یوسف جعفرزاده از هرمزگان به دعوت موکب‌ها در مراسم اربعین حضور دارند که این کاروان نیز از حضور آنها بهره‌مند می‌شوند.