logo logo
  • تاریخ انتشار:‌ 1398/07/21 - 11:05 ق.ظ
  • بازدید:‌ 175
  • چاپ
زائران اربعین برای بازگشت برنامه‌ریزی کنند/ ترافیک پرحجم در مرزها

زائران اربعین برای بازگشت برنامه‌ریزی کنند/ ترافیک پرحجم در مرزها

رئیس پلیس‌راه ناجا بابیان اینکه زائران اربعین برای رسیدن به مرزها و همچنین مسیر بازگشت از عراق می‌بایست برنامه‌ریزی صحیح داشته باشند، گفت: ترافیک در مرزهای غربی پرحجم است.

به گزارش خبرگزاری مهر؛ به نقل از رادیو اربعین، سردار تیمور حسینی رئیس پلیس‌راه ناجا درباره وضعیت مرزها و راه‌های منتهی به آنان همزمان با صبح یکشنبه، بیان کرد: به دلیل محدودیت زمانی تردد در مرز خسروی اکثر زائران به‌گونه‌ای برنامه‌ریزی می‌کنند که صبح اول به مرز برسند و به همین دلیل بین ساعات دو بامداد تا ۱۰ صبح در طول محورهای مواصلاتی این منطقه بار ترافیک سنگینی ایجاد می‌شود لذا عمده مشکلات ما در این ساعات است و معمولاً از ساعت‌های ۱۴ تا ۱۵ در محورها شرایط تردد بهتری را شاهد هستیم.

وی افزود: شرایط و وضعیت راه‌ها به دلیل ازدحام مردم، مانند روزهای گذشته است و حجم بار ترافیک سنگین در استان‌های خوزستان، ایلام، کرمانشاه و همچنین استان‌های هم‌جوار در طول مسیر را شاهد هستیم اما رفته‌رفته به تعداد زائران در حال برگشت افزوده می‌شود این در حالی است که کماکان حجم غالب تردد متعلق به زائرانی محسوب می شود که در حال مراجعه به عراق هستند.

رئیس پلیس‌راه ناجا بابیان اینکه کمتر از ۳۵ درصد بار ترافیک مربوط به بازگشت زائران از عراق است، تأکید کرد: طی روزهای آینده قطعاً این معادله معکوس خواهد بود و برنامه‌ریزی‌ها برای  دو الی سه روز آینده برای هدایت بار ترافیک، در مسیر بازگشت متمرکز خواهد شد.

حسینی بابیان اینکه به دلیل تلاقی ترافیک رفت‌وبرگشت زائران تراکم و سنگینی ترافیک را در مسیر ایلام به مهران شاهد هستیم، گفت: فعلاً امکان یک‌طرفه کردن مسیر وجود ندارد.

وی در خاتمه افزود: تصادفات دلخراش در اثر خستگی و خواب آلودگی و همچنین شتاب بی مورد در این روزها متاسفانه در درون کشور و همچنین کشور عراق رخ داده که در این راستا به رانندگانی که در حال رفت هستند و یا قصد بازگشت دارند توصیه می کنیم از عجله پرهیز و در مکان های مناسب حتماً استراحت کافی را داشته باشند.