logo logo
  • تاریخ انتشار:‌ 1398/07/07 - 10:28 ق.ظ
  • چاپ
انحراف در مراسم اربعین آخرین حربه دشمنان است

انحراف در مراسم اربعین آخرین حربه دشمنان است

نشست موکب داران اربعین حسینی استان قم شامگاه روز شنبه ششم مهرماه در مسجد امام رضا علیه السلام قم برگزار شد

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی الاربعین، نشست موکب داران اربعین استان قم شامگاه روز شنبه (ششم مهرماه) در مسجد امام رضا علیه السلام شهر قم برگزار شد.

این نشست که به همت کمیته فرهنگی و آموزشی اربعین استان قم برگزار شد حجت الاسلام والمسلمین عسکری علویه، مسئول کمیته فرهنگی و آموزشی اربعین استان قم، حجت الاسلام والمسلمین شریفی نماینده معاونت تبلیغ حوزه، آقای عطائی نماینده ستاد بازسازی عتبات عالیات نکات فرهنگی و اجرائی لازم را برای موکب داران بیان کردند.

حجت الاسلام والمسلمین عسکری علویه با بیان اینکه دشمن از حضور باشکوه مردم در مراسم اربعین ناامید شده است اظهار داشت: کار از دست دشمن خارج شده است و تمام تلاش و سعی خود را بر این گذاشته است تا این مراسم را به انحراف بکشاند.

وی افزود: حضور فرقه های منحرفی مثل شیرازی ها، احمد الحسن و... که برنامه های فرهنگی خود را دنبال می کنند مؤید این مطلب است.

مسئول کمیته فرهنگ استان قم ضمن پرهیز موکب داران از مسائل تفرقه انگیز عنوان کرد: اینکه زائران را دعوت کنیم به غذای ایرانی یا موکب ایرانی و برجسته کردن این موضوع باعث تفرقه و ناراحتی مردم عراق به عنوان میزبان زائران حضرت اباعبدالله الحسین علیه السلام خواهد شد و ما به عنوان خادمان این زائران باید از این قبیل موارد تفرقه انگیز پرهیز کنیم.

این مقام مسئول افزود: موکب هایی که به صورت تلفیقی و مشترک بین مردم ایران و عراق با پیوست فرهنگی اداره می شود از موفقترین موکب ها در ایام اربعین حسینی است.

بر پایه این گزارش، حجت الاسلام والمسلمین شریفی، نماینده معاونت تبلیغ حوزه نیز از حضور روحانیون مبلغ در موکب ها همچون سال گذشته خبر داد و افزود: روحانیون را به دو صورت  مبلغ زائر و زائر مبلغ اعزام خواهیم کرد و امسال به صورت جدی تر و سخت تر دوره های آموزشی را برگزار کرده ایم.

وی در ادامه به مدیران موکب دار اربعین توصیه کرد از پذیرش روحانیون خارج از لیست اعزامی از طرف معاونت تبلیغ حوزه پرهیز کنند زیرا ممکن است از طرف فرقه های منحرف برای ایجاد تفرقه و انحراف در مراسم مأموریت داشته باشند.

از دیگر سخنرانان این نشست، نماینده ستاد بازسازی عتبات عالیات استان قم بود که پیرامون مسائل اجرایی و تردد بار و وسائل در مرزها نکاتی را بیان کرد.

در پایان مراسم نیز واقعه عاشورا و اربعین حسینی توسط حجت الاسلام والمسلمین سرچاهی برای حاضرین روایت شد.

گفتنی است در ایام اربعین سال جاری تعداد 96 موکب از استان قم به زائران اربعین حسینی خدمات رسانی خواهند کرد.