logo logo
  • تاریخ انتشار:‌ 1398/04/02 - 09:15 ق.ظ
  • چاپ
تمهیدات ویژه شهرداری تهران برای اربعین حسینی ۹۸

تمهیدات ویژه شهرداری تهران برای اربعین حسینی ۹۸

شهرداری تهران در خارج از مرز‌ها در شهر‌های نجف، کربلا، کوفه و مسیر نجف به کربلا مستقر و به خدمات رسانی به زائران حضرت اباعبدالله الحسین (ع) با مدیریت و تحت نظارت مسئولان این شهر‌ها خواهد پرداخت.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی الاربعین، مجتبی یزدانی معاون خدمات شهری شهرداری تهران و رئیس کمیته خدمات شهری ستاد اربعین کشور در نخستین جلسه کمیته خدمات شهری شهرداری تهران در ستاد اربعین کشور که با حضور مشایخ نماینده کمیسیون اجتماعی و فرهنگی شورای شهر تهران، شهرداران مناطق ۵، ۴، ۶ و ۱۴، خال مدیرعامل سازمان بهشت زهرا (س)، عبدلی مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند، معاونین خدمات شهری مناطق ۵، ۴، ۶ و ۱۴، بسیج شهرداری تهران، شرکت شهر سالم، حراست و بازرسی حوزه معاونت خدمات شهری، بانک شهر و غیره برگزار شد، پس از ارائه گزارشی از اقدامات صورت گرفته در سال گذشته به برنامه‌های آینده کمیته خدمات شهری در ستاد اربعین کشور در سال ۹۸ پرداخت و اظهار کرد: ستاد اربعین کشور شامل ۱۱ کمیته می‌شود که مسئولیت کمیته خدمات شهری بر عهده حوزه معاونت خدمات شهری است. 
 
یزدانی گفت: با تقسیم بندی‌های صورت گرفته وظیفه مناطق مسئول و کلانشهر‌ها در مرز‌ها تعیین شده است و امسال نیز همانند سال‌های گذشته برای خدمات رسانی به زائرین در مرزها؛ منطقه ۵ مسئول مرز مهران، منطقه ۶ مسئول مرز شلمچه، منطقه ۴ مسئول مرز چذابه و مسئولیت مرز خسروی نیز در صورت باز شدن این مرز برای خدمات رسانی به زائران با منطقه ۱۴ است. 
 
وی اضافه کرد: وظیفه اصلی کمیته خدمات شهری در ستاد اربعین شامل نظافت و پاکسازی، راه اندازی و تامین سرویس‌های بهداشتی، برپایی چادر‌های اسکان برای نیرو‌های شهرداری تهران در شهر‌های نجف و کربلا، استقرار اکیپ‌های سازمان آتش نشانی در مرز‌ها و شهر‌های نجف، کربلا و کوفه، استقرار نیرو‌های شرکت شهر سالم، خدمات رسانی بانک شهر در مرزها، خدمات رسانی سازمان بسیج شهرداری تهران در عمود ۷۰۷ به زائرین، انجام تبلیغات محیطی توسط سازمان زیباسازی و غیره است. 
 
رئیس کمیته خدمات شهری ستاد اربعین کشور با تاکید بر این که امسال نیز همانند سال‌های گذشته از ظرفیت کلانشهر‌ها برای خدمات رسانی بهینه بهره خواهیم گرفت، اظهار کرد: شهرداری تهران در خارج از مرز‌ها در شهر‌های نجف، کربلا، کوفه و مسیر نجف به کربلا مستقر و به خدمات رسانی به زائران حضرت اباعبدالله الحسین (ع) با مدیریت و تحت نظارت مسئولان این شهر‌ها خواهد پرداخت. 
 
وی در پایان سخنان خود ضمن تشریح وظایف هر یک از مسئولان در بخش‌های مختلف بر بازدید میدانی آنان از نقاط تعیین شده در مرز‌ها و شهر‌های نجف و کربلا و غیره تاکید کرد. 
 
همچنین در این جلسه مشایخ نماینده کمیسیون اجتماعی و فرهنگی شورای شهر تهران ضمن تقدیر و تشکر از زحمات کمیته خدمات شهری در ستاد اربعین کشور در راستای خدمات رسانی به زائران حضرت اباعبدالله الحسین (ع) گفت: سال گذشته از نظر ساختار و تشکیلات مدیریت خوبی صورت پذیرفت و عملکرد شهرداری تهران در این زمینه مطلوب بوده است. 
 
مشایخ در ادامه با اشاره به کمک‌های شهرداری تهران به استان‌های سیل زده افزود: شهرداری تهران با ارسال نیروها، تجهیزات لازم و اقلام جمع آوری شده حضور فعالی در کمک رسانی به سیل زدگان داشت و اقدامات بسیار ارزشمندی صورت گرفته است که لازم می‌دانیم از شهرداری تهران تقدیر و تشکر ویژه‌ای در این خصوص داشته باشیم. 
 
گفتنی است؛ در این جلسه هر یک از مسئولان به بیان نظرات، پیشنهادات و نقطه نظرات خود برای برپایی باشکوه پیاده روی اربعین حسینی پرداختند.