logo logo
  • تاریخ انتشار:‌ 1396/07/05
  • بازدید:‌ 1281
  • چاپ

چراغ اول راهپیمایی بزرگ اربعین 96 را مردم هلند و آمریکا روشن کردند


اولین نمایشگاه در روتردام هلند، در قلب اروپا برگزار شد. در این نمایشگاه عکس‌هایی که مربوط به راهپیمایی اربعین بود در یکی از مراکز شهر بر روی برد نصب گردید تا در معرض عمومی قرار گیرد. عابرین در مواجهه با عکس‌ها مشتاق می‌شدند تا دقایقی از نمایشگاه دیدن کنند. در خلال این بازدید، افرادی داوطلب نیز حضور داشتند و به معرفی امام حسین (علیه السلام)، واقعه‌ عاشورا و راهپیمایی میلیونی اربعین می‌پرداختند.

نکته جالب توجه، همراهی مردم و استقبال آنان از نمایشگاه است. بسیاری از آنان دقایق طولانی صرف دیدن نمایشگاه و صحبت با راویان می‌کردند و بعضی دیگر نیز که اطلاعاتی در این زمینه داشتند سعی می‌کردند سخنرانی کنند تا بهتر بتوانند بقیه را با این مفاهیم آشنا کنند. 

 

نمایشگاه دوم در شهر دالاس آمریکا برگزار شد. در این نمایشگاه که با شعار «شما هم دعوت هستید؛ آیا به این دعوت پاسخ می‌دهید» برگزار می‌شد، تعدادی عکس که مربوط به پیاده روی های اربعین در سال های گذشته بود در معرض دید مردم قرار گرفت. عکس ها بر روی ستون‌های لابی در بیرون سالن اصلی نصب شد که محل پر رفت و آمدی نیز به حساب می‌آمد. در ابتدا مجموعه عکس ها  به صورت نمایش اسلاید روی سه پرده بزرگ سالن به نمایش درآمد تا در طول زمانی که مردم وارد مجموعه می‌شوند عکس‌ها بر روی پرده سالن باشد. 

استقبال مردم از این نمایشگاه بی نظیر بود و افراد زیادی ضمن بازدید از آن به بحث و گفتگو با راویان حاضر پرداختند. نکته جالب استقبال و تشکر مردم از برگزار کنندگان همایش بود. علاوه بر این برنامه سخنرانی و میزگرد و فیلم درباره پیاده روی اربعین برگزار شد. همچنین از شبکه تلویزیونی کربلا تی وی عراق هم گروه خبرنگاری به این نمایشگاه آمده بودند تا ضمن تهیه گزارش، مصاحبه ای نیز با مردم داشته باشند.