logo logo
  • تاریخ انتشار:‌ 1397/05/07 - 06:09 ب.ظ
  • چاپ
برگزاری جلسه کمیته فرهنگی اربعین استان قزوین

برگزاری جلسه کمیته فرهنگی اربعین استان قزوین

جلسه کمیته فرهنگی، آموزشی و کارگروه یاوران معنوی ستاد مرکزی اربعین حسینی استان قزوین صبح امروز در سالن کنفرانس تبلیغات اسلامی قزوین برگزار شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی الاربعین، حجت الاسلام علی نعمت الهی در این جلسه بیان کرد: اربعین حسینی یک برند شیعی است و در جهان نظیر ندارد و باید بتوانیم از این فرصت برای نشان دادن اقتدار و وحدت شیعیان استفاده کنیم.

وی گفت: همه ادیان ارادت ویژه ای به امام حسین(ع) دارند در حرکت اربعین حضور می یابند تا عشق و محبت خود را به حضرت نشان دهند لذا باید با برنامه ریزی مناسب و هماهنگ بتوانیم این مراسم را به زیباترین شکل ممکن اجرا نماییم.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان قزوین اظهار کرد: سال قبل برنامه های اربعین بخوبی انجام شد و ما در میان استانهای برتر کشور قرار داشتیم اما باید ضمن آسیب شناسی بتوانیم نواقص دوره قبل را برطرف کنیم.

نعمت الهی عنوان کرد: لازم است همه دست بدست هم دهیم و به استقبال این حرکت فرهنگی و معنوی برویم البته باید آسیبهای گذشته را کمتر کنیم.

وی اضافه کرد: در برگزاری موکب ها در اربعین سال قبل ضعف هایی داشتیم که امسال باید این نقص را برطرف کنیم.

نعمت الهی یادآورشد: برخی موکبهای استانها و شهرهای مختلف کشور در اربعین واقعا نمونه بود و همه نیازها را تامین کروه بودند که باید از آنها الگو بگیریم و بهترین موکب را امسال برپا کنیم.

وی اضافه کرد: باید خوراک فرهنگی مورد نیاز زائران و نیز موکب های برپا شده را تامین کنیم و این کار نیازمند برنامه ریزی، هماهنگی و استفاده از ایده های افراد خوش فکر است.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان اظهارداشت: موکب ها در کنار پذیرایی باید بسته های فرهنگی هم داشته باشند تا ره آورد پیاده روی ارزشمند باشد لذا بهتر است از هم فکری یکدیگر استفاده کنیم تا موکبی برپا شود که سبقه دینی، مذهبی قزوین را نشان دهد.

وی افزود: بهتر است حداقل یک موکب قوی در نجف و یک موکب شاخص در کربلا از طرف قزوین برپا کنیم و کار فرهنگی را هم در آنها جدی بگیریم و با خلاقیت و نوآوری فعالیتی ماندگار را انجام دهیم.