logo logo
  • تاریخ انتشار:‌ 1397/02/14 - 12:40 ق.ظ
  • چاپ
حق بيمه زائران اربعين به 16 هزار تومان كاهش يافت

حق بیمه زائران اربعین به 16 هزار تومان كاهش یافت

رئیس ستاد مركزی اربعین حسینی گفت: حمل و نقل، اسكان و تغذیه زائران اربعین باید به صورت مردم محور باشد كه در حال هدایت به این سمت هستیم.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی لاربعین، ذوالفقاری در جلسه ستاد اربعین حسینی گیلان كه در استانداری برگزار شد، با اشاره به اینكه در برگزاری مراسم اربعین حسینی سال گذشته همه به خوبی درخشیدند، اظهار كرد: موضوع اربعین حسینی یك حركتی است كه در كشور به صورت جهادی انجام می‌شود.

رئیس ستاد مركزی اربعین حسینی با اشاره به اینكه طبق بررسی‌ها در سه سال اخیر عده‌ زائران به یك میانگین خاصی رسیده است، افزود: در سال گذشته تعداد 2 میلیون و 350 هزار ویزا برای زائران صادر شد و توانستیم برای برنامه‌ریزی صحیح در سالجاری به یك آمار نسبی برسیم.

وی به اهتمام ویژه برای بیمه زائران اربعین حسینی اشاره و خاطرنشان كرد: حق بیمه برای سفر هر زائر به عتبات عالیات در شرایط عادی 24 هزار تومان است كه این رقم در سال گذشته به 16 هزار تومان تقلیل پیدا كرد.

رئیس ستاد مركزی اربعین حسینی مشی و اندیشه دولت را جدا كردن تكالیف حاكمیتی از موضوعات مردمی دانست و گفت: حاكمیت، تكالیفی همچون برقراری نظم و امنیت در نقطه صفر مرزی و تقویت زیرساخت‌ها را جزء وظایف قانونی خود می‌داند كه در حال انجام است.

ذوالفقاری خاطرنشان كرد: حمل و نقل، اسكان و تغذیه زائران باید به صورت مردم محور باشد كه در حال هدایت به این سمت هستیم.

وی با بیان اینكه مردم نذورات خود را برای اعزام زائران اربعین حسینی اهداء می‌كنند، گفت: نباید انتظارات را به حدی بالا ببریم كه نتوانیم تعهدات را به مرحله اجرا برسانیم اما تمام تلاش خود را برای تأمین تغذیه و اسكان زائران بكار می‌گیریم.

معاون وزیر كشور بر ضرورت فراهم كردن بستر فعالیت بخش خصوصی در كشور عراق و ایران تأكید كرد و افزود: باید تلاش شود تا با ریل گذاری صحیح اقدامات در سال‌های آینده با مشكلات جدی در تأمین مایحتاج مردم نشویم.

وی راهپیمایی اربعین حسینی را مورد توجه فرقه‌های مختلف دانست و گفت: بزرگترین راهپیمایی در سطح دنیا در ایام اربعین حسینی تشكیل می‌شود كه از نگاه دشمنان دور نمی‌ماند و تلاش می‌كنند تا با هر اقدامی آن‌را تحت تأثیر قرار دهند.

گفتنی است؛ در ایام اربعین حسینی سال گذشته تعداد 22 هزار و 511 نفر از گیلان اعزام شدند و 8 هزار و 910 نفر از كشورهای حوزه دریای خزر از استان گیلان عبور كردند.