logo logo
  • تاریخ انتشار:‌ 1397/01/18 - 11:02 ق.ظ
  • چاپ
تلاش فرودگاه اهواز برای ایجاد مسیر هوایی کوتاه‎تر به عتبات عالیات

تلاش فرودگاه اهواز برای ایجاد مسیر هوایی کوتاه‎تر به عتبات عالیات

مدیرکل فرودگاه‎های استان خوزستان از انجام مکاتبه و پیگیری برای راه‎اندازی مسیر هوایی جدید و کوتاه‎تر از فرودگاه اهواز به نجف و ایجاد سهولت برای زیارت عتبات عالیات برای مردم این منطقه خبر داد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی الاربعین، مدیرکل فرودگاه‎های استان خوزستان گفت: در حال رایزنی هستیم تا این مسیر هوایی را به‌منظور فراهم کردن شرایط سفر سریع‎تر و سهل‎تر برای زیارت ساکنان این منطقه فراهم کنیم.

محمدرضا رضایی با اشاره به این‌که در صورت تأیید این خط هوایی زمان پرواز تا  50 درصد کاهش می‎یابد، افزود: در این زمینه مکاتبه لازم را با اداره کل کنترل ترافیک هوایی انجام داده‎ایم و پیگیری‎ها به مرحله کسب اجازه از کمیته هوافضای ستاد کل نیروهای مسلح رسیده است که امیدواریم تا اربعین امسال محقق شود.

وی عنوان کرد: اکنون پروازهای فرودگاه اهواز به عتبات عالیات به‌صورت مقطعی انجام می‎شود و در صورت برقراری مسیر هوایی جدید می‎توانیم شاهد سهولت در پرواز و کاهش مسافت و درنتیجه پایین آمدن بهای بلیت شویم.

 آیت‌الله جزایری، نماینده ولی‌فقیه در خوزستان نیز در سفر اخیر خود به بغداد طی دیداری با وزیر حمل‌ونقل عراق درباره ایجاد مسیرهای هوایی نزدیک‎تر میان فرودگاه اهواز و فرودگاه نجف کرده است.