logo logo
  • تاریخ انتشار:‌ 1396/11/07 - 04:14 ب.ظ
  • چاپ
بيمه و درمان رایگان زائران اربعين در سال ۹۷ در انتظار موافقت مجلس

بیمه و درمان رایگان زائران اربعین در سال ۹۷ در انتظار موافقت مجلس

سرپرست دفتر برنامه‌ریزی و نظارت بر امور عتبات عالیات گفت: در صورت اعلام موافقت مجلس شورای اسلامی، زائران اربعین در سال ۹۷ وجهی را بابت بیمه و خدمات درمانی پرداخت نکنند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی الاربعین، مرتضی آقایی، سرپرست دفتر برنامه ریزی و نظارت بر امور عتبات عالیات سازمان و حج و زیارت اظهار کرد: برای هرچه با شكوه تر برگزار شدن كنگره بزرگ اربعین حسینی و در راستای تسهیل در سفر زائران، پیشنهادی را تقدیم نمایندگان مجلس شورای اسلامی کرده‌ایم كه درصورت تأمین منابع و تصویب آن، تمام هزینه های بیمه وخدمات درمانی زائران اربعین  سیدالشهدا(ع) توسط دولت پرداخت شود.

 
وی در ادامه تصریح کرد: ستاد عتبات عالیات تلاش می کند که در صورت اعلام موافقت مجلس شورای اسلامی، زائران اربعین در سال ۹۷، هیچگونه وجهی را بابت بیمه و خدمات درمانی پرداخت نکنند.
 
سرپرست دفتر برنامه ریزی و نظارت بر امور عتبات عالیات سازمان حج و زیارت، در پایان با اشاره به هزینه بیمه و خدمات درمانی زائران اربعین سال ۹۶ خاطرنشان کرد: در اربعین سال جاری هر یک از زائران ۱۶ هزار تومان بابت بیمه و ۵ هزار تومان بابت خدمات درمانی هلال احمر پرداخت کردند.