logo logo
  • تاریخ انتشار:‌ 1396/08/15 - 09:36 ب.ظ
  • چاپ
ضرورت پرداختن مراکز دانشگاهی به خطبه های حضرت زینب (س)

ضرورت پرداختن مراکز دانشگاهی به خطبه های حضرت زینب (س)

رییس کمیته فرهنگی وآموزشی ستاد مرکزی اربعین تاکید کرد: مراکز دانشگاهی برای تبیین ابعاد شگفت انگیزخطبه های حضرت زینب (س) باید وارد میدان شوند.

حجت الاسلام والمسلین حمید احمدی که امروز در دومین نشست علمی از سلسله نشست های علمی و تخصصی بانوان درکربلای معلی سخن میگفت، به بیان ویژگی های مهم و محوری خطبه های حضرت زینب کبری پرداخت و گفت: این خطبه ها باید درقالب پایان نامه های دانشگاهی و رساله های علمی در مقاطع مختلف تحصیلی بررسی وتجزیه وتحلیل شود.  

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی الاربعین، رئیس کمیته فرهنگی و آموزشی اربعین  افزود: در یک فرآیند علمی باید مدخل های علمی این خطبه های گرانسنگ استخراج و در مراکز علمی و دانشگاهی به آن پرداخته شود.

وی افزود: دانشنامه الکترونیکی ویکی اربعین از تولیدات کمیته فرهنگی و آموزشی اربعین زمینه مناسب را برای پرداختن به این محورها فراهم می کند.

حجت الاسلام والمسلین احمدی درادامه یکی ازویژگیهای حضرت زینب (س) را بصیرت دانست واضافه کرد: بصیرت، مخاطب شناسی ، هدف شناسی دشمن  و این که چه بگوید، چه نگوید وچگونه بگوید اوج این بصیرت است که در خطبه های حضرت زینب  تجلی دارد.

وی با تاکید براینکه آن حضرت با کلام و مواضع خود دشمن را به خوبی شناساند، خاطرنشان کرد:  بصیرت صرفا شناخت معنویات نیست بلکه شناخت درست وبه موقع دشمن است كه حضرت زینب نمونه اعلای این بصیرت ودشمن شناسی است.