logo logo
  • تاریخ انتشار:‌ 1396/08/03 - 08:42 ق.ظ
  • چاپ
توقف موقت كاروان هاي زيارتي به عتبات

توقف موقت كاروان های زیارتی به عتبات

نماینده سازمان حج وزیارت در كشور عراق از توقف موقت كاروان های زیارتی شركت خدماتی و زیارتی شمسا در روزهای آینده خبر داد .

سیدمرتضی حسینی: با توجه به آغاز سفرهای زائران ایرانی برای همایش بزرگ پیاده روی اربعین حسینی، به صورت موقت اعزام كاروان های زیارتی متوقف می شود.

حسینی خاطر نشان كرد: آخرین كاروان زیارتی در قالب شركت خدماتی و زیارتی شمسا، 6 آبان ماه وارد خاك عراق خواهد شد و 13 آبان ماه نیز آخرین كاروان، عتبات را ترك خواهد كرد؛ بنابراین تا 25 صفر اعزام كاروان زیارتی نخواهیم داشت و به مدت 10 روز هیچ زائری در قالب كاروان های زیارتی در عراق حضور نخواهند داشت.

وی یادآور شد: با توجه به توقف اعزام كاروان های زیارتی، سازمان حج وزیارت تمامی خدمات خود را به صورت آزاد در اختیار زائران اربعین حسینی قرار می دهد و امیدواریم كه هموطنان عزیز كه در این همایش بزرگ حضور می یابند بتوانند سفری امن و آرام داشته باشند و به وطن بازگردند.

گفتنی است، سازمان حج و زیارت اعلام كرد: مشتاقان سفر زیارتی عتبات عالیات از امروز می توانند با مراجعه به سامانه جامع عتبات این سازمان برای اعزام به این سفر زیارتی در دوره بعدی ثبت نام نمایند.

در اطلاعیه سازمان حج آمده است: با عنایت به برنامه ریزی صورت گرفته، مشتاقان سفر زیارتی عتبات عالیات برای اعزام های بازه زمانی 22 آبان لغایت 26 آذرماه 1396 از ساعت 9 صبح روز سه شنبه دوم آبان ماه 96 می توانند با مراجعه به سامانه www.atabat.org.ir نسبت به ثبت نام قطعی در كاروان های عتبات (ثبت نام بدون قرعه كشی) اقدام نمایند.

لازم بذكر است كسانی كه برای اولین بار می خواهند در سامانه جامع عتبات سازمان حج و زیارت (www.atabat.org.ir) برای سفر زیارتی عتبات عالیات نام نویسی كنند، باید ابتدا در این سامانه به عنوان كاربر جدید ثبت نام نمایند كه بعد از این ثبت نام، ظرفیت های خالی كاروان های عتبات استان مورد نظر برای كاربر جدید قابل نمایش خواهد بود.

متقاضیان این سفر زیارتی با مراجعه به سامانه مذكور و همراه داشتن اطلاعات فردی می توانند برای خود و همسفران شان ثبت نام نمایند.