logo logo
  • تاریخ انتشار:‌ 1396/07/29 - 09:39 ق.ظ
  • چاپ
دوره آماده سازی مبلغان و خادمان راهپیمایی اربعین بانوان برگزار شد

دوره آماده سازی مبلغان و خادمان راهپیمایی اربعین بانوان برگزار شد

رییس شورای راهبری بانوان کمیته فرهنگی اموزشی ستاد مرکزی اربعین با اعلام برگزاری دوره آموزشی ویژه مبلغان و خادمان این کمیته گفت:این دوره اموزشی روز جمعه، ۲۸ مهرماه ویژه استادانی که به عنوان مبلغ در راهپیمایی اربعین حضور می یابند، برگزار شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اربعین، خانم دکتر لاله افتخاری رییس شورای راهبری بانوان کمیته فرهنگی اموزشی ستاد مرکزی اربعین با بیان اینکه خادمان و قرآنیان نیز در این دوره حضور یافتند، ادامه داد: سرفصل هایی همچون شناخت فرقه ها و گروه ها، روایتگری، تبیین مولفه های شخصیتی حضرت زینب(س)، فرصت ها و ظرفیت های اربعین، بایدها و نبایدهای حضور در راهپیمایی اربعین ،برخی مباحث حوزه بهداشت و درمان، امنیت، مخاطب شناسی و … با حضور استادان خبره در این دوره تدریس شد.

دکتر افتخاری درباره تعداد شرکت کنندگان در این دوره آموزشی بیان کرد:

حدود ۳۰ نفر از استادان حوزه و دانشگاه و مدیران حوزه های علمیه، چند تن از خبرنگاران و تنی چند از استادان برجسته قرآن کشور و مبلغان موکب ها در این دوره حضور  داشتند.

معاون حوزه بانوان کمیته فرهنگی آموزشی ستاد مرکزی اربعین درباره جایابی این افراد در ایام راهپیمایی اربعین اعلام کرد:

مبلغان، خادمان و قرآنیان اعزامی از سوی ستاد  اربعین هم در نجف و هم در کربلا و نیز در موکب های شاخص و پرجمعیت بین راه برنامه های مدنظر ستاد را برگزار می کنند.

وی درباره برنامه های این گروه اعزامی بیان کرد:با توجه به ضرورت دغدغه مندی در  حوزه تبلیغ، نیاز است که مبلغان خود به سراغ زایران رفته و پاسخگوی سوالات آنان باشند و موارد لازم را به آنها بگویند.                 خانم دکتر افتخاری تاکید کرد:برای مثال ارایه آموزش های احکام، تبیین فلسفه اربعین و … توسط این مبلغان ارایه می شود.

وی در پایان خاطرنشان کرد:این دوره آموزشی جمعه، ۲۸ مهرماه از ساعت ۷ و ۳۰ دقیقه تا ۱۷ در تهران برگزار شد.