logo logo
  • تاریخ انتشار:‌ 1396/07/27 - 05:42 ب.ظ
  • چاپ
ديدار روسای سه دانشگاه برتر ايران با سفير كشورمان در بغداد

دیدار روسای سه دانشگاه برتر ایران با سفیر كشورمان در بغداد

رییس دانشگاه صنعتی شریف تهران، رییس دانشگاه علامه طباطبایی تهران و رییس دانشگاه اصفهان، شب گذشته با سفیر كشورمان در بغداد دیدار و گفت وگو كردند.

به گزارش  پایگاه اطلاع‌رسانی الاربعین، محمود فتوحی فیروزآبادی، رییس دانشگاه صنعتی شریف تهران، حسین سلیمی، رییس دانشگاه علامه طباطبایی تهران و هوشنگ طالبی، رییس دانشگاه اصفهان كه به دعوت ستاد فرهنگی اربعین به عراق سفر كرده اند، شب گذشته با ایرج مسجدی، سفیر جمهوری اسلامی ایران در بغداد دیدار و گفت وگو كردند.

در این دیدار روسای سه دانشگاه به ارائه گزارشی از سفر خود ارائه كردند و اظهار داشتند: به دعوت ستاد فرهنگی اربعین به كشور عراق سفر كرده ایم كه در این سفر زمینه های همكاری های علمی و پژوهشی و فرهنگی با دانشگاهای برتر عراق و مسوولان بلند پایه عراقی صورت گرفت.

دكتر فتوحی، رییس دانشگاه صنعتی شریف از استقبال وزیر آموزش عالی و دانشگاه های عراق جهت تعامل و ارتباط علمی خبر داد و افزود: خوشبختانه استقبال مراكز علمی عراق برای ارتباط با ایران بسیار خرسند كننده بود و تلاش خواهیم كرد تا فرصت های مطالعاتی بیشتر را به صورت دو طرفه ایجاد كنیم.

وی از ایجاد فرصت های تحصیلاتی برای دانشجویان عراقی در ایران خبر داد و اعلام كرد كه علاقه مندان به تحصیل در مقطع تحصیلات تكمیلی می توانند برای ادامه تحصیلات خود به دانشگاه صنعتی شریف اعزام شوند.

دكتر حسین سلیمی، رییس دانشگاه علامه طباطبایی نیز از استقبال مراكز علمی عراق جهت تعامل و ارتباط دو سویه ابراز خرسندی و نسبت به افزایش این تعامل اعلام آمادگی كرد.

دكتر طالبی، رییس دانشگاه اصفهان نیز در این دیدار به ارائه گزارشی از برنامه سفر خود پرداخت و خواستار افزایش ارتباطات علمی میان دو كشور همسایه و برادر شد.

در پایان این دیدار ایرج مسجدی، سفیر كشورمان در بغداد، ضمن ابراز خرسندی از سفر روسای دانشگاه های ایران به عراق این سفر فرصت بسیار مناسبی جهت تعاملات و ارتباط علمی میان دو كشور دانست.

وی افزود: زمینه سازی برای انجام كارهای فرهنگی و علمی میان دو كشور ایران و عراق بسیار كار شایسته ای است كه خوشبختانه شما روسای دانشگاه به این اهمیت رسیده اید و آن را دنبال می كنید، سفارت نیز از این اقدامات شما حمایت لازم را انجام خواهد داد.

سفیر كشورمان در بغداد گفت: مردم عراق برای تعامل علمی میان ایران علاقه زیادی دارند و این خواسته از طریق شخصیت های علمی این كشور بارها به ما اعلام شده است؛ اما متاسفانه زیرساخت ها، تجهیزات و امكانات برای سازماندهی ارتباطات علمی وجود ندارد كه این سفر می تواند زمینه ای مناسب برای ایجاد چنین فرصت های باشد.