logo logo
  • تاریخ انتشار:‌ 1396/07/22 - 01:18 ب.ظ
  • چاپ
60 مقاله براي ارائه در دومين همايش علمي بين المللي اربعين حسيني پذيرفته شد

60 مقاله برای ارائه در دومین همایش علمی بین المللی اربعین حسینی پذیرفته شد

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی الاربعین رئیس کمیته فرهنگی ستاد اربعین کشور گفت: کمیته داروی دومین همایش علمی بین المللی اربعین حسینی در دانشگاه کربلا و دانشگاه علامه طباطبایی تشکیل شد. به گزارش این کارگروه حدود 200 مقاله از دانشمندان و اساتید عراقی و ایرانی به دبیرخانه همایش اربعین حسینی در دانشگاه کربلا و علامه طباطبایی ارسال شده که از این تعداد60 مقاله برتر انتخاب شد.

دکتر احمدی خاطر نشان کرد: این 60 مقاله در 3و  4 آبان ماه در پی دو روز نشست‌های مختلف توسط اندیشمندان و اساتید دو کشور به سه زبان عربی، فارسی، انگلیسی ارائه می شود. همچنین این مقالات به تمام کتابخانه‌های جهان ارسال خواهد شد.

رییس کمیته فرهنگی ستاد اربعین اعلام کرد: با توجه به برگزاری دومین همایش اربعین حسینی پیرو این همایش سومین همایش اربعین حسینی در سوم شعبان در اوایل اردیبهشت 1397 به صورت صورت جهانی و از ملیت‌های مختلف برگزار خواهد شد در این همایش از دانشمندان و اساتید متخصص حوزه‌ی علوم انسانی از کشورهای مختلف دعوت به عمل خواهد آمد.

همچنین در این راستا دکتر ذکیانی مسئول دبیرخانه دومین همایش بین المللی اربعین حسینی در دانشگاه علامه طباطبایی افزود: دومین همایش بین المللی علمی اربعین 3 و 4 آبان ماه ۱۳۹۶ در دانشگاه کربلا با همکاری ستاد فرهنگی اربعین کشور و دانشگاه علامه طباطبائی برگزار می شود.این همایش با حضور بیش از 300 نفر از مسئولین عالی رتبه دو کشور و روسای دانشگاه‌ها، پژوهشگاه¬ها و موسسات مرتبط و اندیشمندان تراز اول حوزه علوم انسانی دو کشور ایران و عراق برگزار می‌شود. 

این عضو هیئت علمی دانشگاه علامه طباطبایی  تاکید کرد : در حاشیه این همایش کمیسیون ها و نشست‌های تخصصی موضوعات همکاری بین دانشگاه ها ایران وعراق در حوزه های مختلف مورد بررسی قرار می گیرد و تفاهم نامه هایی بین این دانشگاه ها امضاء خواهد شد. عنوان¬های تخصصی این همایش عبارتند از: اربعین و چالش¬های فرهنگی جهان اسلام، شیوه های مواجه رسانه با پدیده اربعین،اربعین و دیپلماسی عمومی، آینده پژوهی وجهانی سازی و همگرایی، بررسی ابعاد تاریخی، اقتصادی، مدیریتی، اجتماعی و سیاسی اربعین.

ذکیانی تصریح کرد: رویداد عظیم پیاده روی اربعین فرصتی برای تبادل اندیشه ها با دانشمندان کشورهای اسلامی، غیر اسلامی در حوزه های فوق می باشد. انعکاس پیام اربعین به جهانیان لازمه ایجاد پشتیبانه علمی و حضور نخبگان در این عرصه برای تولید محتوای علمی حول این پدیده عظیم می باشد. هدف از برگزاری این همایش ایجاد کنگره اربعین حسینی و تبادل های علمی بین اساتید دانشگاه های دو کشور و ایجاد مرکز علمی پژوهشی و  دبیر خانه دائمی همایش بین المللی اربعین حسینی است.