logo logo
  • تاریخ انتشار:‌ 1399/02/31 - 03:07 ب.ظ
  • بازدید:‌ 17
  • چاپ
اسرائیل غاصب با رشد تندروها و افزایش جمعیت فلسطینیان رو به افول رفته است

اسرائیل غاصب با رشد تندروها و افزایش جمعیت فلسطینیان رو به افول رفته است

رئیس مجمع بین الملل اساتید مسلمان دانشگاه ها با درست خواندن عقیده نابودی اسرائیل در کمتر از 25 سال آینده تأکید کرد که اسرائیل با رشد تند روها و افزایش جمعیت فلسطینیان رو به افول رفته است.

به گزارش پایگاه خبری پیام اربعین، دکتر فؤاد ایزدی عصر سه شنبه در کنگره بین المللی قدس شریف که به صورت زنده از فضای مجازی پخش شد، با بیان این که در آمریکا یک جنبش قابل توجهی در مخالفت با رژیم صهیونیستی رشد کرده است، گفت: در محیط های دانشجوی یک جنبش آینده داری صورت گرفت و همین طور از سال های گذشته دانشجویان در سراسر جهان روز قدس را گرامی می‌ دارند.
رئیس مجمع بین الملل اساتید مسلمان دانشگاه ها در ادامه عنوان کرد: پیام انقلاب اسلامی در مورد فلسطین با پیام های دیگر در مورد فلسطین متفاوت است، چون برخی از جریان های فلسطینی به سمت سازش و کوتاه آمدن حرکت کرده اند ولی انقلاب اسلامی ماتأکید داشت که تنها راه پیروزی، مقاومت و عدم سازش است.
وی با اشاره به این که این گفتمان امروز رشد پیدا کرده است، ابراز داشت: در سال 2007 برای اولین بار دو استاد مطرح دانشگاه آمریکا در نقد لابی اسرائیل کتاب علمی دقیقی نوشته اند و داخل کنگره آمریکا نیز برخی جریان به سمت نقد سیاست های رژیم صهیونیستی رفته اند.
ایزدی بیان داشت: البته لابی اسرائیل هنوز هم قوی است و بخش لابی تأثیر گذار است ولی حرکت های مخالفت با رژیم صهیونیستی نیز رو به رشد است و دفاع از اسرائیل و آمریکا رو به افول بوده است و در داخل رژیم صهیونیستی نیز چالش های جدی وجود دارد.
وی در بخش دیگری از سخنان خود تصریح کرد: در مناطق اشغالی، رشد جمعیت فلسطینیان بیشتر از یهودیان اسرائیل است و در محدوده صهیونیست ها که در سرزمین های اشغالی هستند قشرهای تند رو تر رشد جمعیت شان بالاتر است و جریان های دیگر فکری در اسرائیل رشد ضعیفی داشته اند.
رئیس مجمع بین الملل اساتید مسلمان دانشگاه ها با بیان این که به تدریج جمعیت ساکن در سرزمین های اشغالی تند رو تر می‌ شود، گفت: این ها در آینده در انتخابات محلی به پیروزی می‌ رسند و اتفاقی که می‌ افتد این است که منجر به مهاجرت معکوس خواهد شد و اقشار معتدل تر به تدریج سرزمین های اشغالی را ترک می‌ کنند. 
وی در ادامه سخنان خود خاطرنشان ساخت: مجموع این مسائل به تدریج رژیم صهیونیستی را به سمت محو شدن می‌ برد و نکته ای که حضرت آقا فرمودند اسرائیل 25 سال آینده را نخواهد دید، بخشی از آن به همین مسأله برمی گردد و نوع سیاست های حاکم بر اسرائیل موجب می‌ شود که حل دعوایشان با فلسطین به عقب بیافتد.
عضو هیأت علمی دانشگاه تهران یادآور شد: اسرائیل به سمت نابودی خودش حرکت می‌ کند و نتیجه آن وضعیت فعلی می‌ شود که آمریکا دیگر جایگاه میانجی گری را نخواهد داشت و در نهایت رژیم صهیونیستی رو به نابودی خواهد رفت و از این جهت روز قدس به تدریج به یک جریانی تبدیل می‌ شود که دوره سختی که سخنان حق امام راحل و رهبر معظم انقلاب تبدیل به واقعیت می‌ شود.