logo logo
  • تاریخ انتشار:‌ 1398/02/14 - 09:55 ق.ظ
  • بازدید:‌ 61
  • چاپ
موکب‌های اربعین در مناطق سیل‌زده جمع‌آوری شد/ توزیع ۷ میلیون پرس غذا

موکب‌های اربعین در مناطق سیل‌زده جمع‌آوری شد/ توزیع ۷ میلیون پرس غذا

رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات از جمع‌آوری موکب‌های اربعین در مناطق سیل‌زده خبر داد و گفت: برای ۱۵ هزار خانوار سیل‌زده سبد غذایی خشک توزیع می‌شود.

حسن پلارک، رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات و رئیس کمیته مشارکت‌های مردمی، اسکان و تغذیه ستاد اربعین، که با وقوع سیل در کشور برای مدیریت ارائه خدمات موکب‌های اربعین به مناطق سیل‌زده رفته است، در گفت‌و‌گو با ایکنا اعلام کرد: با هماهنگی با ستاد بحران هر استانی فردا، پنج‌شنبه، در خوزستان، گلستان و ایلام پایان مأموریت ماست و موکب‌ها جمع‌آوری می‌شوند.

وی از ارائه بسته‌های غذایی به ۱۵ هزار خانوار در مناطق سیل‌زده خوزستان برای استفاده در ماه مبارک رمضان خبر داد و گفت: بین ستاد و هلال احمر تقسیم‌ کار شد که نیمی از جمعیت سیل‌زده را ستاد و نیم دیگر را هلال احمر پوشش می‌دهد. بر همین اساس به ۱۵ هزار خانواده سیل‌زده در خوزستان سبد غذایی ارائه می‌کنیم. 

پلارک با اعلام این مطلب که درخواست استاندار لرستان این است که موکب‌های اربعین در این استان باقی بمانند و در ماه مبارک رمضان هم غذای گرم به برخی از خانواده‌ها اهدا کنند، گفت: با این مسئله موافقت شد و تعدادی از موکب‌ها در لرستان باقی می‌مانند و غذای گرم در ماه مبارک رمضان به مردم می‌دهند.

وی از خروج موکب‌های عراقی نیز سخن گفت و اعلام کرد: البته واحد مهندسی عراقی باقی مانده و در بحث مهندسی همچنان کمک خواهند کرد.

رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات از فعالیت ۲۰۳ موکب طی یک ماه اخیر در مناطق سیل‌زده خبر داد و گفت: در این مدت هفت میلیون پرس غذا در سه استان توزیع شد که بیشترین غذا در خوزستان توزیع شد. همچنین موکب‌های قالیشویی بیش از ۱۰ هزار قالی را شسته‌اند. بیش از هزار قلم لوازم خانگی نیز از سوی موکب‌های تعمیر لوازم خانگی تعمیر شده است. بیش از ۲۰ میلیارد تومان اقلام اهدایی مردم شامل اقلامک بهداشتی، بسته‌های غذایی، پتو و فرش نیز بین مردم توزیع شد.

رئیس کمیته مشارکت‌های مردمی، اسکان و تغذیه ستاد اربعین در پاسخ به این سؤال که آیا زیرساخت‌های اربعین در مناطق سیل‌زده آسیب‌جدی دیده‌اند؟ گفت: مشکل جدی نداشته‌ایم. البته آبگرفتگی وجود داشته، اما شبکه آب و برق و راه‌ها صدمه زیادی ندیده‌ است و مشکلی برای اربعین پیش‌بینی نمی‌شود.