logo logo
  • تاریخ انتشار:‌ 1398/09/13
  • بازدید:‌ 2861
  • چاپ
 سید حامد الموسوی، نماینده مجلس عراق

سید حامد الموسوی، نماینده مجلس عراق

در این برهه مهم در تاریخ اسلام، با وجود دشمنان و مشکلاتی که داریم، معتقدیم که برگزاری این نشست ها اهمیت دارد. این بحث های انسانی و فرهنگی و حسینی، ما و نخبگان علمی مسلمان را گرد هم جمع کرده تا با ترجمه مخازن فکری بتوانیم فرهنگ حسینی اصیل را به مجامع علمی منتقل کنیم.

در این برهه مهم در تاریخ اسلام، با وجود دشمنان و مشکلاتی که داریم، معتقدیم که برگزاری این نشست ها اهمیت دارد. این بحث های انسانی و فرهنگی و حسینی، ما و نخبگان علمی مسلمان را گرد هم جمع کرده تا با ترجمه مخازن فکری بتوانیم فرهنگ حسینی اصیل را به مجامع علمی منتقل کنیم. ما به حرکت حسین علیه السلام افتخار می کنیم. تمام زندگی او و حرکتش از مکه به سمت کربلا، و تمام وقایعی که برای اسرا اتفاق افتاد، برای ما معانی علمی و فرهنگی و مباحثی دارد که باید از آن ها مطالبی را برای زندگی خود استخراج کنیم. انسان ها در همه زمان ها و مکان ها باید آگاه شوند که حسینیان چگونه زندگی می کنند.

همان طور که امام خمینی گفته، ما هر چه داریم از امام حسین داریم و از ثمره خون او. برادران، امروز مشکلات زیاد نظامی، سیاسی، اقتصادی و غیره توسط دشمنان بر ما وارد می گردد و آنان قصد دارند تا این مسیر حسینی در اربعین را از بین ببرند. ولکن برای این دین، حافظ و رهبری است و خون حسین علیه السلام و اهل بیتش بهترین راه و برنامه برای کل عالم است.

امروزه، موکب های حسینی فقط برای مسلمین نیستند بلکه برای همه جهانیان است و همه افتخار می کنند که حسین از آن ها است و افتخار می کنند که به زائران خدمت می کنند. جوانان ما با ایجاد نهادهای مدنی و مردمی در حال تبیین فرهنگ حسینی هستند و به تولید محتوا و مفاهیم فرهنگ حسینی می پردازند.