logo logo
  • تاریخ انتشار:‌ 1398/09/01
  • بازدید:‌ 1098
  • چاپ
دکتر عبدالله طنلادی؛ زیارت اربعین و نقش آن در تمدن اسلامی

دکتر عبدالله طنلادی؛ زیارت اربعین و نقش آن در تمدن اسلامی

روح اربعین برای نسل های آینده و امت اسلامی است. خداوند با باز کردن مسیر اربعین، امکان طرح اخوت را برای ما ایجاد کرد. در بیست سال پیش، این تجمع بزرگ در اربعین امکان نداشت و خداوند راه کربلا را باز کرد. پیام اسلام برای اخوت است. اربعین مدل مناسبی برای تمدن آینده است و راهپیمایی از نجف به کربلا، نشان دهنده یک جهت گیری و یک هدف است با شعار لبیک یا حسین. حسین علیه السلام برای تمام بشریت است نه برای شیعه و اسلام.

روح اربعین برای نسل های آینده و امت اسلامی است. خداوند با باز کردن مسیر اربعین، امکان طرح اخوت را برای ما ایجاد کرد. در بیست سال پیش، این تجمع بزرگ در اربعین امکان نداشت و خداوند راه کربلا را باز کرد. پیام اسلام برای اخوت است. اربعین مدل مناسبی برای تمدن آینده است و راهپیمایی از نجف به کربلا، نشان دهنده یک جهت گیری و یک هدف است با شعار لبیک یا حسین. حسین علیه السلام برای تمام بشریت است نه برای شیعه و اسلام. خون او زنده است.

این نوع جلسات توفیق شناخت بیشتری  به ما می دهد. روایات ائمه علیهم السلام و سخنان مراجع در تأیید این مراسم وجود دارد. چون اربعین می تواند یک مدل زندگی همراه با تمدن اسلامی ارائه بدهد. مردم در این مسیر، با هم آشنا می شوند و اخوت و برادری را که پیام اربعین است؛ به یکدیگر ابراز می کنند. از برگزار کنندگان این مراسم تشکر می کنم. برای شیخ زکزاکی که در زندان است دعا کنید. ما برای برگزاری مراسم اربعین در نیجریه تهدید به قتل شده ایم. برای برگزاری این مراسم در نیجریه برای ما دعا کنید.