logo logo
  • تاریخ انتشار:‌ 1398/08/15
  • بازدید:‌ 24
  • چاپ
همایش «کاربست الگوی اربعین در نظریه و خط مشی تمدنی جهان اسلام»  پنج شنبه مورخ 25 مهرماه 1398، 18 صفر 1441، کربلا

همایش «کاربست الگوی اربعین در نظریه و خط مشی تمدنی جهان اسلام» پنج شنبه مورخ 25 مهرماه 1398، 18 صفر 1441، کربلا

همایش «کاربست الگوی اربعین در نظریه و خط مشی تمدنی جهان اسلام» مورخ بیست و پنجم مهرماه 1398 در کربلا و در محل هتل علی الدر، به میزبانی کمیته فرهنگی و آموزشی ستاد مرکزی اربعین کشور و به همت «اندیشکده خط مشی گذاری اربعین دانشگاه امام صادق(ع)» برگزار گردید.

همایش «کاربست الگوی اربعین در نظریه و خط مشی تمدنی جهان اسلام» مورخ بیست و پنجم مهرماه 1398 در کربلا و در محل هتل علی الدر، به میزبانی کمیته فرهنگی و آموزشی ستاد مرکزی اربعین کشور و به همت «اندیشکده خط مشی گذاری اربعین دانشگاه امام صادق(ع)» برگزار گردید. مدیریت و اداره این همایش را دکتر منیر عضو هیأت علمی دانشگاه کربلا و دکتر همایون عضو هیأت علمی دانشگاه امام صادق(ع) بر عهده داشتند. در آغاز این نشست، حجت الاسلام و المسلمین دکتر تاج آبادی عضو هیأت علمی دانشگاه مالک اشتر سخنان خود را با «موضوع تمدن اسلامی و اربعین» ارائه کردند.

سخنرانان بعدی به ترتیب زیر مباحث خود را برای حاضران در همایش مطرح کردند: دکتر مجیب سعد عضو هیأت علمی دانشگاه کربلا با موضوع «زیارت اربعین و آثار آن در زمینه­سازی برای دولت مهدوی»، دکتر محسن حبیبی عضو هیأت علمی دانشگاه علامه طباطبایی با موضوع «مبانی فلسفی زیارت اربعین»، خانم نداء حرب از کشور فلسطین با عنوان «جایگاه و ارزش شهادت در تمدن اسلامی»، دکتر محمد مهدی اسماعیلی عضو هیأت علمی دانشگاه تهران با عنوان «اربعین و انقلاب اسلامی ایران»، دکتر عطاردی عضو هیأت علمی دانشکده معارف اسلامی و مدیریت دانشگاه امام صادق(ع) با موضوع «رویداد اربعین؛ سیاست گذار یا سیاست پذیر»، دکتر محمد مهدی ذوالفقار زاده عضو هیأت علمی دانشگاه تهران با موضوع «آینده پژوهی اربعین بر مبنای آیت پژوهی»، پروفسور عبدالله تنلادی از کشور نیجریه با عنوان «زیارت اربعین و نقش آن در تمدن اسلامی»، دکتر عدنان حسن طوفان عضو هیأت علمی دانشگاه کربلا با موضوع «تحلیل قدرت داخلی و خارجی بر مبنای علم فیزیک در مراسم اربعین».

در پایان این همایش، از کتاب «چهلستون تمدن اسلامی» نوشته دکتر محمد علی همایون عضو هیأت علمی دانشگاه امام صادق(ع) رونمایی گردید. دکتر منوچهر محمدی عضو هیأت علمی دانشگاه تهران، دکتر زین العابدین از دانشگاه کربلا عضو هیأت علمی دانشگاه کربلا، دو میهمان ویژه این مراسم بودند. میهمانانی از کشور سوریه، و نیجریه نیز در این مراسم حضور داشتند.